Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

TSK'dan Fırtına 2 için Sakarya onayı

Türk Barb-İş sendikası Sakarya Şubeis Başkanı Yaşar Yavuz, Fırtına Obüslerinin daha gelişmiş versiyonu olan Fırtına 2'lerin de ilimizde üretilmesi için TSK'nın onay verdiğini belirterek,"Fırtına 2Eleri de Sakarya'da üretmenin gururunu yaşayacağız" dedi.

12:33   |   17.09.2016
 • Haber Resmi

  Doğu ve Güneydoğu'da PKK terör örgütünün yanı sıra sınır Suriye'de devam eden 'Fırat Kalkanı' operasyonunda da IŞİD ve PYD'ye karşı büyük başarı elde eden T-155 Fırtına Obüsleri'nin yeni modeli üretilecek. Fırtına 2 olarak bilinen yeni Fırtına Obüslerinin de Arifiye'deki 1. Ana Baklım Merkezi Komutanlığı'nda üretileceğini söyleyen Türk Harb-İş Sendiakası Sakarya Şubeis Başkanı Yaşar Yavuz, 2010 yılında seri üretimi uduran Fırtına Obüslerinin seri üretim hattının yeni Fırtına 2'lerle yeniden çalışacağını söyledi.


  Daha gelişmiş olacak

  Yeni Fırtına'ların Türk Silahlı kuvvetleri'nden onay aldığını söyleyen Başkan Yavuz,"Türk Silahlı Kuvvetlerinin yeni isterlerine göre Fırtına 2'ler de yeni eklentiler ve dha fazla elektronikle donatılacak. 2005 yılından 2010 yılına kadar toplamda 281 adet Fırtına Obüsü'nün 1. Ana Bakım Merkez Komutanlığı'nda üreterek, kuvvete(TSK) teslim ettik. 2010 yılında Fırtına Obüslerinin üretimi durdu, şu anda ise tanklara ve Fırtınalara mermi taşıyan mühimmat araçlarının seri üretimine devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.


  Aselsan ile birlikte

  Kundağı motorlu topçu sistemi olan Fırtına Obüslerinin şu anda 15 saniyede 3 atım yaptığını söyleyen Başkan Yavuz,"Fırıtna 2'lerde bi süre daha da kısaltılacak. Ayrıca hedefi görmeden yapılan atışlarda 35 kilometreye kadar olan menzil arttırılacak. Bunların dışında Fırtına 2'ler çok daha gelişmiş sistemlerledonacılacak. Şu anda ASELSAN altyapı Ana Bakım Komutanlığı'nda altyapı çalışmalarına başladı. 2017 yılıudna Fırtına 2'leri de Sakarya'da üretmenin gururnu yaşayacağız." diye konuştu.


  Kaynak: Yenisakarya

  Medyabar Youtube Kanalı

  Kategori : Güncel

  Medyabar.com bugun 27100 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 4444 kere okundu
  YORUMLAR 5 Yorum
  Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
  ×
  750 Karakter Kaldı
  Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
  deniz
  18.11.2016 19:13
  Fnss gibi uzun yillar paletli araclarda uzmanlasmis firmayada is verilmeli. Özel sektör desteklenmeli. Devlet sirketletinin aksine özel sirketler sürekli gelistirip yeni yatirim yapiyorlar.
  Erdal
  25.09.2016 09:33
  Amale rumuzlu lafım sana sen yaşar yavuz gibi adam tanımamışsın adamsan gerçek kimliğinle yazda görelim.boyunun ölçüsünü.yasar yavuz baskanim adamın hası
  Amele
  17.09.2016 13:49
  Yaşar yavuz söylüyorsa yalan olma ihtimali çok yüksek
  Zafer
  17.09.2016 13:33
  Meslek lisesi ile iş bitse neyse birde dayı yoksa yine olmuyor. İkamet istiyor ama bak bakalım kaç tane Sakarya doğumlu var tankpalette ?
  merda
  17.09.2016 13:03
  1 ANA BAKIM MERKEZİN DE ÜRETİLECEK SEVİNDİRİCİ GİBİ OLUR FAKAT 4 YILDIR BİR TANE MESLEK LİSESİ BÖLÜMÜ ALIMI OLMADI KOCA TÜRKİYEDE ,,LAFA GELİNCE MESLEK LİSESİ MEMLEKET MESELESİ TÜRKİYE ÇAPINDA AMA ÖZE GELİNCE MESLEK LİSESİ AMELELİK MESLESİ ... HER YERDE SAĞLIK ALIMI EYYYY TÜRKİYE???
  Online Ziyaretçiler