Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

'Malkoçoğlu' Polis eşliğinde açığa alındı

İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Orhan Demirel, Tekirdağ'a atanmasını bildiren tebligatı imzalamayınca 4 müfettişin raporuyla açığa alındı. Demirel, kuruma gelen polisler tarafından silahına el konularak açığa alındı

13:40   |   01.04.2017
Haber Resmi

MEDYABAR.COM - 
Sakarya, İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Orhan Demirel'i Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2015 yılındaki ziyaretinde bıyıklarından dolayı kendisine 'Malkoçoğlu' diye seslenmesi ile tanıdı. 


        İlerleyen aylarda İl Halk Sağlığı Müdürü Aydın Erdoğan'ın görevinden ayrılmasıyla bu göreve vekaleten atanan Orhan Demirel 6 gün sonra vekaletten alınmıştı. Kadrosu Sapanca Devlet Hastanesinde bulunan pratisyen hekim Orhan Demirel, çeşitli birimlerden sorumlu olarak İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcılığı görevine devam ediyordu. 


DOKTOR OLARAK ATANDI 
      Hafta başında Orhan Demirel'in Tekirdağ'a atandığı bilgisi geldi. Sağlık Bakanlığı'nın kararına göre Demirel, Tekirdağ Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı bir kamu hastanesinde doktor olarak atandı. 


TEBLİGATI İMZALAMADI 
       Ancak Doktor Orhan Demirel, daha önce görev yaptığı Kırklareli'ndeki bir soruşturma dolayısıyla can güvenliği olmadığı gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı'ndan can güvenliğine ilişkin belge isteyerek atama tebligatını imzalamayı red etti. 


4 MÜFETTİŞ GELDİ 
Bunun üzerine İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Bakanlığı'ndan müfettiş talep etti. 
Ankara'dan gelen 4 müfettiş yaptıkları inceleme sonrası hazırladıkları raporla Demirel'in açığa alınmasını istedi. 
Bakanlık da Orhan Demirel'i açığa aldı. 


SİLAHINA EL KOYDULAR 
        Kırklareli'ndeki soruşturma sebebiyle can güvenliği bulunmadığı gerekçesiyle ruhsatlı silahı bulunan ve il dışına çıkarken koruma görevlendirilen Orhan Demirel'e bu kez açığa alındığı tebligatını imzalatmak üzere kuruma giden yetkililer Emniyet Müdürlüğü'nden Polis istedi. 
           Halk Sağlığı Müdürlüğüne gelen Polisler Orhan Demirel'in ruhsatlı silahına daha sonra Polis Merkezinden teslim edilmek üzere el koyarak, tebligatı imzalamasının ardından kurumdan çıkardı. 


ORHAN DEMİREL'DEN AÇIKLAMA VAR
Olayla ilgili olarak Halk  Sağlığı Müdür Yardımcısı Orhan Demirel medyabar.com'a iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Demirel 3710 sayılı yasa kapsamında taşıma ruhsatlı silahı olduğunu söyleyerek ' Gerçek anlatılanlar veya yazılanlardan farklı. Konuyla ilgili açıklama yapacağım' dedi


Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 23012 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 18474 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Emrah aydın
01.04.2017 19:28
Bir doktorda bulundurma ruhsatlı silah niye vardır. İl halk sağlığı müdürü silah ile galiba tedavi yapıyor. Yazıklar olsun
Online Ziyaretçiler