Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Halk Sağlığı müdürlüğünde yaşananlar yargıya taşındı

İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Orhan Demirel'in Tekirdağ'a atanması sonrasında kendisine tebliğ edilen kararı almamasıyla başlayan süreç yargıya taşındı..

14:38   |   01.04.2017
Haber Resmi

ORHAN DEMİREL'DEN AÇIKLAMA VAR
Olayla ilgili olarak Halk  Sağlığı Müdür Yardımcısı Orhan Demirel dün  Halk Sağlığı il müdürlüğünde yaşanan polis eşliğinde görevden alındığına dair haberlerle ilgili olarak medyabar.com'a iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Demirel yaşadığı olay sonrasında polis merkezine giderek şuç duyurusunda bulunduğunu ilgili yasa kapsamında taşıma ruhsatlı silahı olduğunu söyleyerek ' Gerçek anlatılanlar veya yazılanlardan farklı.'dedi.


BU HABERLE İLGİLİ DİĞER HABER

Halk Sağlığı Müdürlüğünde  neler oldu. Malkoçoğlu polis nezaretinde açığa alındı. Haberini okumak için lütfen tıklayın


POLİSE ŞİKAYETTE BULUNDU

Orhan  Demirel dün yaşanan olay sonrasında Yenikent  Polis merkezine şikayette bulundu.


Demirel şikayetinde yaşadıklarını şöyle anlattı:


 ''Öğleden sonra bana görevden alındığıma dair tebligat yapıldı. Bu tebligattan 5 dakika sonra odamdan çıktım. Binayı hemen terk ettim. Binadan çıkarak aracının yanına gitmem tahmini 10 dakikayı bulmamıştır. Ben odadan çıkarken kimseyle tartışmadım. Odadan çıkmayacağım diye kimseyle münakaşaya girmedim. Hemen çıktım. İl Sağlığı Müdürlüğü altındaki kapalı otoparka girdim. Bu esnada yanıma iki erkek şahıs geldi. Biri sağ taraftan diğeri sol taraftan geldi. Kendilerinin polis olduğunu söyleyince kimlik göstermelerini istedim. Cüzdanlarını açarak polis kimliklerini gösterdiler. Fakat kimliklerini cüzdandan çıkartmadılar. Bana 'Hocam biz biz kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden geliyoruz' dediler. Sizi biraz alıkoyacağız' dediler. Bana isimlerini söylemedikleri komiserler ve emniyet müdür yardımcısının talimatıyla bekleteceklerini söylediler. Ve bana silahımın üzerinde olup olmadığını sordular. Ben silahımın üzerimde ve silahımın kılıfında içinde kimse görmüyor' dedim. Benden silahımı almaları talimatını aldıklarını söylediler. Bende kendilerinden yazılı mahkeme kararını istedim. Onlar ısrar edince bende kendime zarar verebileceklerini düşündüğüm için silahımı aracımın arka bagajda bulunan çantanın içine koydum. Bu esnada halk sağlığı müdürlüğünde şöför olarak çalışan soyadını bilmediğim Aziz isimli şahsı gördüm. Aziz isimli şahıs bize iki çay getirdi. Tahmini olarak 20 dakika kadar polisler beni alıkoydular. Daha sonra eşimi aradım can ve mal güvenliğimden endişe ettiğimi söylediler. Bir süre sonra telefonla konuşan kişi yanıma gelerek 'Gidebilirsiniz' dedi..


 Tayinimin çıkmasına rağmen tebligatı imzalamadığım bu sebeple müfettişler tarafından açığa alındığım gerçek dışıdır. İki polis memuru ve beni bekletmelerini söyleyen komiser ve emniyet müdür yardımcısı ve haber yapanlardan şikayetçi oldum'


Orhan Demirel kendisine tebliğ edilen kararı da paylaşarak konuyu yargıya taşıdığını da söyledi..
 


Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Arka Kapı

Medyabar.com bugun 73322 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 10334 kere okundu
YORUMLAR 3 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
KEMAL YAVUZ
03.04.2017 09:26
halk saglıgı mudurlugunun dısında adam gibi adam olan orhan kardesimiz bircok kişinin bildigi uzere feto teror orgutunun hedefinde olan birisidir bu işin arkasından ne cıkar bilinmez ama cumhurbaskanı kimseye durup dururken nasılsın malkocoglu demez haydı hayırlısı diyelim gecmiş olsun bu arada orhan kardesim
Recep Yılmaz
02.04.2017 07:17
Bu haberin doğrusuna yer verdiğiniz için teşekkürler. Ancak Dr. Orhan Demirel'in koruma kararının hangi örgüte karşı olduğunu yani hangi örgüt tarafından tehdit edildiğini niçin yazmıyorsunuz? Dr.Orhan Demirel'in koruma kararı 3713 sayılı TMK 20.maddesine dayanmaktadır ve FETÖ/PDY örgütüne karşı alınmış bir karardır.Bunu herkes bilsin.
Mesut Aygün
02.04.2017 13:57

Doktorumuzun yanındayız. Fetöye harcatmayız.

Online Ziyaretçiler