Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Büyükşehir Meclisinden notlar

Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı Meclisi dün toplandı. Meclis oturumunda Denetim Komisyonu’nun hazırladığı raporun sonuç kısmının okunmaması dikkatlerden kaçmadı.

12:55   |   11.04.2017
Haber Resmi

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, oturum başlamadan MHP Grubu'nun yanına giderek meclis üyelerine takıldı. Bir üyenin giydiği yeleğe takılan Başkan Toçoğlu, ?Yelek bu yıl moda. Ben de takım elbise giymesem yelek giyerdim? dedi.


MHP Grup Başkanvekili Erkal Etçioğlu'nun gündem dışı söz almamasıyla ilgili Başkan Toçoğlu, ?Abi gazeteciler artık gelmeyecek? dedi. Etçioğlu'nun faaliyet raporunun görüşülmesi sırasında söz alacağını belirtmesi üzerine Etçioğlu, ?Abi şimdi konuşsan da sonra konuşmasan? dedi.


Gündemin 67'inci maddesinde kalıcı işyerlerinin birisinin SESOB'a eğitim merkezi olarak 10 yıllığına kiralanmasıyla ilgili maddenin yazımını eleştiren Başkan Toçoğlu kurmaylarına dönerek, ?Bu maddeyi baştan aşağı değiştiriyorsunuz. Yakacaklar beni. SESOB buraya talip. Bir eğitim merkezi kuracak oraya.

Kötü niyetliler resmen beni yakacaklar. Böyle yazılınca adrese teslim gibi oluyor? dedi.


SASKİ'nin kredilerine garantör olunmasıyla ilgili madde sırasında Başkan Toçoğlu, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş'e takılarak, ?SASKİ batarsa hepimiz batacağız. SASKİ batmaz değil mi arkadaşlar. Genel Sekreter Yardımcımız Ayhan Kardan itiraz edip duruyor buna? dedi.


Faaliyet raporunun okunması sırasında Başkan Zeki Toçoğlu yerine Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli'ye bıraktı. Koltuğu bırakırken Başkan Dişli'ye seslenen Toçoğlu, ?Geçici olarak ha. Tamamen devretmiyorum? diye takılınca salonda bulunanlar gülümsedi.


Yenihaber

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Arka Kapı

Medyabar.com bugun 25953 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2231 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler