Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Hastanede CD ve kartuş yok iddiası!

Hendek Devlet Hastanesinde piyasada 0.50 kuruş bedelle temin edilebilen CD'lerin hastanede olmadığı ve vatandaştan temin edilmesi istendiği ve rapor almak isteyen vatandaşlara yazıcılarda kartuş yok denildiği iddiasıyla ilgili hasta yakınları şikayetlerini dile getiriyor.

20:25   |   18.04.2017
Haber Resmi

Konuyla ilgili iki adet yatalak hastaya bir yılı aşkın bakan bir hasta yakını, Hendek devlet Hastanesinden şikayetini şöyle dile getirdi; 

Kayın validem ve kayın pederim 1 yılı aşkın yatalak hasta. Yatmaktan sırtları yara bere içerisinde. Kullandıkları ilaçlar farklı günlerde bitiyor ve bu hastalarımız günlük ve saatli olarak bu ilaçları almak zorundalar.


Biten ilaçları almak için müracaat ettiğimizde hastanın buraya gelmesini istiyorlar. Allah aşkına bana söyler misiniz ben kadın halimle bu hastaları nasıl kaldırayım, nasıl hastaneye getireyim!? Hiç değilse evde bakım ambulansında doktor bulundursalar gelse evimizde hastamızı görerek ilaçlarını yazabilsin dedik olmaz dediler. İlçemizin üst düzey yetkilisine şikayette de bulunduk bir şey çıkmadı. Bizim derdimize kim çare olacak?" diyerek şikayetini dile getirdi.


CD ve Kartuş yok!

Hasta yakını bayan, bir yakınının Sinüzit şikayeti ile çektirdiği röntgen filmini CD olarak istediğini, aldığı cevabın; " Hastanemizde CD yok, siz CD getirirseniz filmi aktarma yapabiliriz" denildiğini, bir yakının ise doktor raporu almak istediğinde raporu yazacak olan doktorun kendisine;  "kusura bakmayın raporu veremiyoruz çünkü yazıcımızın mürekkebi yok!" cevabı ile hayal kırıklığı yaşadığını söyledi.


Eski hastanemizi mumla arıyoruz

Gazetemizi arayarak şikayetini dile getiren bayan hasta yakını, " ya kardeşim ilçe merkezinde küçücük bir hastanemiz vardı, eski binaydı, yeterli donanımı yoktu ancak yaptığı başarılı işler ve ameliyatlarla bırakın ilçe insanımızı ilçe dışından da çok sayıda vatandaşımızın umudu olmuştu.


Peki bu kadar modern bir hastaneye sahip iken hastalarımızın layık görüldüğü bu tutum ve davranışları nereye koyalım? Varlık içerisinde yokluk yaşıyoruz. " diyerek vatandaşın sağlık konusunda kaderiyle baş başa bırakıldığını iddia etti.


Ahmet Çileci

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Arka Kapı

Medyabar.com bugun 98844 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 6391 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler