Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Artık müşteriden poşet başına para alınacak...

Naylon poşetin yasaklanmasına ilişkin tartışmalar sürerken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kararının belli olduğu öğrenildi.

09:57   |   09.05.2017
Haber Resmi

bakanlık yetkilileri poşetin kaldırılmasına yönelik bir çalışma olmadığını, poşetin kullanımının azaltılmasına yönelik çalışma yapıldığını açıkladı. Yetkililer, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren naylon poşetlerin 25-50 kuruş gibi ücretli olacağını, bunun davranış biçimini değiştirmek için yapıldığı bilgisini paylaşıyor.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri yapılacak uygulamaları şu şekilde sıralıyor: "Şu anda üzerinde çalıştığımız konular plastik poşetlerin yasaklanması şeklinde değil. Avrupa Birliği çerçevesinde bir çalışma. 


Ambalaj Atıkları Kontrol Yönetmenliği taslağında 01. 01. 2019 tarihinden itibaren alışveriş poşetlerinin satış noktalarında ücretsiz verilmemesini öngören bir uygulama. Yasaklama yok. Tüketici bu poşeti kullanmak istiyorsa, ücretli alacak. Şu an bazı yerlerde parayla poşet satılmaya başlandı."


Yeni Şafak

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Arka Kapı

Medyabar.com bugun 166151 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 14778 kere okundu
YORUMLAR 3 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Fatih
12.05.2017 16:06
Çevreyi kirletmeyen, doğada çözünen poşetler kullanılsın ve israf edilmesin tamam ama avrupa birliğine uyum diye onlarca malzemeyi mecburen koyacağımız poşete ücret vermek te ne? avrupa birliği ödemeyecek, biz ödeyeceğiz o parayı,,,Birde haberde şu ifade var: "Davranış biçimini değiştirme için" Bu uygulama bana saçma geldi. Son olarak 50 yıla yakındır avrupa birliği diye bizi oyalayan, ve bizi değerlerimizden uzaklaştırmaya çalışan bu sisteme üyelik girişiminden acilen vazgeçilmelidir...
Merda
10.05.2017 15:26
Don alma para .... yokki her yer taseron geçici işçi kursiyer ad altında kölelik .. ha bunlarda poşeti parayla geçirecek millete tövbe tövbeeeeeeeeeeeeeee...
vatandaş kız
10.05.2017 10:58
2 cips koyunca yırtılan poşetlerden olmasın lütfen.
Online Ziyaretçiler