Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Başkan Soğuk; 'Evim ruhsatsız mı? Külliyen yalan'

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk evinin ruhsatsız olduğu iddialarına cevap verdi

16:07   |   08.06.2017
Haber Resmi

  Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk'un imar dışı alanda olduğu iddialarına cevap verdiBu iddia Ak Parti İlçe Grup Toplantısında gündeme gelince, meclis üyeleri arsında tarışma konusu oldu. Bir meclis üyesi de Başkan Soğuk'un evin ruhsatını göstermesi durumunda istifa edebileceğini söyledi. Başkan Soğuk, konuyla ilgili medyabar.com'a açıklamalarda bulundu.


Başkan Soğuk, bahsedilen evin planı, projesi ve ruhsatının bulunduğunu belirterek, 

"Bundan yaklaşık 3-4 gün önce belediye meclisi üyesi arkadaşımızın bir tanesi sizin evinizin ruhsatı var mı dedi ben de var dedim. Ben kendisine var olduğunu söyledim. Buraya getir dediler. Ben de dedim niye getireceğim? Belediyede bu işi öğrenebilirsin dedim. Eğer varsa istifa ederim dedi, ben de çok üstünde durmadım. Yarın baktım bu basında çıktı. Projesi var, ruhsatı var bu evin." dedi.


Evin imar kanununa göre inşa edildiğini kaydeden başkan Soğuk, bunların kendisini yıpratmak için yapıldığını ifade ederek, "Ben Türkiye Cumhuriyet vatandaşıyım. Bir Türkiye Cumhuriyet vatandaşının babası olmak yasalardan faydalanmaması anlamına mı gelir. Bu imar kanunun 63. maddesinde yetkiye göre plansız alanlarda 250 metre kare yapabilirdin.  Biz burayı 2009'da aldık. Burası plansız alanlarda 250 metre kareye kadar yapı yapılabilir hala. Bunu çok abartıp şey yapmak abesttir. Planı, projesi, ruhsatı her şeyi var. Son zamanlarda biliyorsunu bizi yıpratmak istiyorlar. Gelecekte ufukta birlikte hareket etmek olmayınca farklı moda giriyor arkadaşlar. Biz bunları mı yapmalıyız yoksa işimize mi bakmalıyız?" diye konuştu.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Arka Kapı

Medyabar.com bugun 30274 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3575 kere okundu
YORUMLAR 6 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Kubilay civan
09.06.2017 04:36
ARKANDAYIZ AHMET BASKAN SEN VAR OLDUKCA BIZDE VAR OLACAZ ALLAH SENDEN RAZI OLSUN
mahmut öztürk
08.06.2017 19:21
Bir gurup kesimin başkanımıza çamur atmak için elinden geleni yaptığını takip ediyoruz. Arkandayız ahmet başkan. Sana daha önce de neler dediler, neler yapmaya kalktılar ama hepsi şimdi fetöden içerdeler. ilçemiz şimdiye kadar hiç görmediği hizmetleri gördü. Allah senden razı olsun. Kim ne derse desin millet biliyor.
Terzi Ahmet
08.06.2017 20:14

En tehlikeli laf ta ARKANDAYIZ LAFI. Çok gördük arkadan dolananlari.Siyasetin en yalan sözü bu olsa gerek. Yada...

murat osman
08.06.2017 19:13
Meclis üyelerinin kendi içerisinde yaptıkları gurup toplantısını dışarı çıkartmak çok ayıp birşey. Bazı Meclis üyelerini çok samimiyetsiz davranışlar sergiliyorlar.
mehmet turcan
08.06.2017 19:07
Ferizlide yapılan güzel işleri örtmek için böyle spekülatif haberler yapılıyor. Ahmet başkana haksızlık yapılıyor.
HIZIR İLYAS
08.06.2017 18:26
Eskiden sakal vardı samimiyet vardı adamlık vardı herşey vardı. Çünkü iğne ile kazanılan bir terzilik mesleği vardı. Sonuçta helal adamın hayatını daha başka yönlendiriyordu. Göz nuru bugünkü yaşama benzemez sayın baskan
Online Ziyaretçiler