Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Özel bilgilerini sattırmayana elektrik yok!

SEPAŞ'a abone olunurken zorunlu kılınan 'kişisel verilerin paylaşılması ve kullanılmasına izin verilme' şartı vatandaşlar tarafından büyük tepki görüyor..

18:03   |   12.06.2017
Haber Resmi

Yeni eve taşınan, ev satın alan ya da kiralayan vatandaşlar doğal olarak ilk olarak elektirk abonesi olmak için dağıtım merkezine gidiyor. Sakarya ve Kocaeli'de hizmet veren SEPAŞ Enerji bu işin kentteki sorumlusu olarak hizmet veriyor..


Vatandaşların abone işlemlerini yapan SEPAŞ'ın abone sözleşmesinde yer alan müşeri bilgi güncelleme evrağında yer alan bir madde ise okuyanları düşündürüyor. Sözleşmede yer alan bir madde ise okuyan aboneleri kayıt yaptırmadan önce bir kez daha düşündürüyor.


'Kişisel verin paylaşımı' adı altında belirtilen maddede, 'Yukarıda belirtmiş olduğum ve/veya vermiş olduğum ve/veya ileride bilgi güncelleme maksadıyla vereceğim kişisel veri ve iletişim bilgilerimin ürün ve hizmet tanıtıları; fırsat, promosyon, kampanya, duyuruları ypamak için reklam, pazarlama ve benzeri amaçlarla; Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş tarafından ticari olarak kullanılmak üzre muhafaza edilmesine, paylaşılmasına, işlenmeisne, aksini yazılı olarak veya elektronik araçlarla bildirmediğim sürece tarafımla, SMS, e-posta, internet, mektup, telefon vb. iletişim araçlarıyla yukarıda sayılan amaçlarla iletişime geçilemesine izin veriyor ve muvafakat ediyorum" ifadeleri yer alıyor.


Müşteri temsilcileri özel bilgilerini ve iletişim bilgilerini kullandırıp sattırmayı kabul etmeyen vatandaşlara ise şartları kabul etmezlerse evlerine elektrik bağlamayacaklarını söylüyor..


SEPAŞ, vatandaşların kabul edip imza atması durumunda binlerce kişinin özel bilgilerini toplu mesaj  atacak olan şirket veya kurumlara satabiliyor ve reklam, tanıtım kampanya duyurularında da kullanabiliyor.


Bazı vatnadaşlar konuya 'Özel bilgilerimizi sattırmayız' diye konuşarak konuya tepki gösterirken, sözleşmede bir değişiklik yapılıp yapılmayacağı bilinmiyor.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Arka Kapı

Medyabar.com bugun 40888 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 9413 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
sakaryalı
13.06.2017 10:13
aynen kaçak kullanım suç ama bu suça ortak olan sedaş ve sepaş ın buna göz yumması suç değil öylemi asıl suçlu sedaş ve sepaş tır. bir kaçak kullanım bağlantısının ihbarını yapmama rağmen geçen yıl kimse ilgilenmedi kaçak kullanımı açayım eski bir kamu kurumu olan köy okulu ve bunun bahçesine yine eski belediye başkanının yaverinin düğünü için takılan projektörler sabaha kadar yandı durdu direkten çekilen kaçak hat ve ucuna takılan sigorta çoluk çocuk istediğii zaman gelip sigortayı kaldırıp projektörü açıyo bidahada kapatmazlar. o değil de o sigorta şalterinin olduğu kutu kırık kabloların ucu açık ya biçocuk çarpılsa hesabını kim verecek şikayet yapıyoruz dikkate alan yok böyle bi sorumsuzluk var
Rezalet
12.06.2017 19:57
Çok büyük bir problem değil yasal olmuyorsa illegal olur. Kaçak kullanın. Sepaş Sakarya halkına meydan okuyorsa çözüm basit.
Online Ziyaretçiler