Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Ak Parti'de sular ısınıyor. Şimdilik 3 aday

AK Partide İlçe ve İl Kongrelerine ilişkin takvim belirlenmesiyle birlikte Akyazı'da da gönlünden İlçe başkanı olmak isteyenler arasında kulisler başladı.

22:33   |   10.07.2017
Haber Resmi


İl ve İlçe kongreleri önceki seçimlerde olduğu gibi yine tek adayla mı yapılacak. Yoksa birden fazla aday çıkıp kıyasıya bir mücadele mi sergileyecek henüz belli değil.


AK Parti'de belirlenen takvime göre önce mahalle delege seçimleri yapılacak ve seçilen delegeler İlçe kongresinde oylarını kullanıp İlçe Başkanı, İlçe yönetim kurulunu ve İl delegelerini belirleyecekler.


AK Partide seçim takviminin belirlenmesinden hemen sonra gönlünden İlçe Başkanı olmak isteyenlerin şimdiden kulislere başladığı gözlemleniyor.


Yapılacak olan İlçe kongresinde aday olacakların isimleri de keza siyasi kulislerde artık dillendirilmeye başlandı. Buna göre yapılacak olan İlçe kongresinde şu anda İlçe Başkanlığı görevini yürütmekte olan Fevzi Bora'nın tekrar aday olacağı biliniyor.


Fevzi Boraya rakip olarak gösterilen isimler arasında şu anda ortaya çıkan isimler arasında İlçe Yönetiminde görev yapmakta olan Eyüp Demirtaş ile Genel Merkezde ağırlığı olan Adem Sağlam var.


Mevcut yönetim kurulun,Belediye Meclis Üyeleri ve şu anda görevde olan İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin bazılarının Adem Sağlam'ı destekledikleri yönünde haberler Akyazı'nın siyasi kulislerinde dolaşıyor.


Başkan Boraya rakip olacağı kesin gözüyle bakılan diğer aday Eyüp Demirtaş'ı da Boranın yönetiminde olması nedeniyle mevcut yapıdan destekleyenlerin hayli fazla olduğu yönünde haberler yine siyasi kulislerde seslendirilmekte.


Şu an itibarıyla AK Parti Akyazı'da İlçe başkanlığına talip olacağı yönünde orta çıkan isimler bunlar.


Siyasette bir günün hatta bir saatin bile çok önemli olduğu bilindiğine göre seçim gününe kadar başka adaylarında çıkabileceği tahminler arasında yer alıyor.

Son söz AK Parti Genel Merkezinin Genel merkezin tüm adayları Ankara'ya çağırarak tek liste üzerinde çalışmalar yapması bekleniyor.

Alaattin ONUR 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Arka Kapı

Medyabar.com bugun 85960 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 8704 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler