Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

CHP'de üç aday. Ergün Özkan, Füsün Çetin...

Aralık ayında yapılacak olan CHP İl Kongresi öncesinde kulisler devam ediyor. CHP'de şu anda 3 ismin adı adaylık için dile getiriliyor.

00:39   |   08.08.2017
Haber Resmi

   CHP'de 16 Ağustos'ta başlayacak delege seçimleri ile kongre takvimi resmen işlemeye başlayacak.


   Mahallelerde yapılacak olan delege seçimlerinin ardından Eylül ayı sonunda ilçe kongreleri başlayacak ve Ekim sonuna kadar devam edecek. İl kongresi ise Aralık ayında gerçekleştirilecek.


Aralık ayında ki kongre için mevcut başkan Ayça Taşkent'in yeniden aday olmasına kesin gözü ile bakılıyor. Taşkent'in yakın çevresine de aday olacağını deklare ettiği dile getiriliyor. Taşkent'in dışında ki diğer aday ise Füsun Çetin. Eski kadın kolları başkanı olan Çetin'in de parti içerisinde aday olacağını yüksek sesle dile getirdiği ifade ediliyor.   Partide konuşan 3.isim ise Ergün Özkan. Kulislere göre Özkan, kendisine adaylık teklif eden bir grup partiliye bu konuda bir düşüncesinin olmasını ve aday olmayacağını dile getirmiş. Ancak partili bazı isimlerin Özkan'ı ikna edip kongrede aday olması için turlara devam ettikleri dile getiriliyor.


İl Başkanlığı için en kritik ilçe olan Adapazarı'da kulislere sahne oluyor. Adapazarı ilçesinde ki delege çoğunluğunu kazanan ismin il başkanı olmasına kesin gözü ile bakılıyor.


  Onun için adaylık düşünen diğer isimler ilk olarak Adapazarı kongresinde destekledikleri adayın kazanması için çaba sarf ediyor. Adapazarı kongresinde destekledikleri adayın ipi göğüslemesini bekleyen bazı isimlerinde İl kongresine kısa süre kala ortaya çıkacağı kaydediliyor.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Arka Kapı

Medyabar.com bugun 22002 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 4546 kere okundu
YORUMLAR 8 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
eski genç
08.08.2017 14:23
demokrasi lafının en çok konuşulduğu partide tutturmuşlar bi çarşaf liste bu mantıkla gidilirse elimizdeki 1 vekili de kaptırırız. kimse kendini yüksek görmesin. tabana inin tabana tepeden alınan kararlarla iş yapmayın
Partili
08.08.2017 13:50
3 isimde CHP için değerli kişilerdir.Burada hiç sorun yok ama adaylar artık parti tabanı tarafından işaret edilmelidir.Parti tabani kimleri aday görmek isterse onlar aday olmalıdır.Ama şuanda daha delegeler dahi belirlenmemisken adayların konuşulması tabani uzmekten başka faydası olmaz.
eski genç
08.08.2017 11:32
neden milletvekilliği için engin beyi konuşmuyor :)
MOLLA
08.08.2017 11:02
ERGÜN ÖZKAN YAKIŞIR...ADAMLIĞI YETER
Adalı54
08.08.2017 10:32
Bu şehre Ergün ÖZKAN yakışır ... Önce il başkanlığı arkasından milletvekilliği ...
6154
08.08.2017 09:10
KABUL EDELİM PİYASADAKİ BİRÇOK AK PARTİLİDEN DAHA ÇOK ALBENİSİ VAR.... CHP 2 Yİ ZORLAR... HATTA AK PARTİLİ SEÇMEN DAHİ ULAŞILAMAYAN BÜROKRATLAR YERİNE ÖZKAN BEY E DE BOL BOL BU SAATTEN SONRA RİCALARINI İLETİR... Kİ İLETİYORDA ZATEN... GILIÇDAROĞLU NDAN DAHA İYİ KARİZMASI VARRRRR İDDAA EDİYORUM
İsmail D.
08.08.2017 08:47
Ergün Özkan İl Başkanlığı için önemli bir isimdir. Tek aday gösterilip secilmelidir.
syh_byz
08.08.2017 01:24
CHP İl Başkanlığı İçin Ergün ÖZKAN Önemli Bir İsimdir. Ancak Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Millet Vekilliği İçin 1.Sırada Olması Gereken Tek İsimdir...
Online Ziyaretçiler