Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Kırkpınar Havalimanı için belediye çok kararsız!

15 Temmuz sonrası FETÖ ile bağlantılı olduğu belirlenen bir şirketten geri alınan Sapanca Kırkpınar Hava alanı arazisiyle ilgili o tarihten sonra bir türlü adım atılamadı.

00:32   |   03.09.2017
Haber Resmi

Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, geçen yıl Eylül ayında  10 yıl boyunca Tarkim Havacılık adlı firmaya kiralanan havalimanının geri alındığını açıklamıştı. 


Yılmazer ihalenin tek taraflı iptal edilmesinin ardından bu alanın halkın yararına hizmet vermesi için kullanılacağını duyurmuştu.


Festival ve benzeri organizasyonlar için bu alan üzerinde uygulanmak üzere projeler hazırladıklarını anlatan Yılmazer, bu projelerin Kocaeli Anıtlar Kurulunda sorun yaratmayacak projeler olduğunu söylemişti.


Sapanca Belediyesi aylar sonra havalimanın 8 Eylül 2017 günü ihaleye çıkacağını ilan etti..


10 yıllığı 80 bira muhammen bedelle hava alanı ihalesi Yılmazer'in açıklamalarını hatırlayanlara şok etkisi yarattı


 Doğal SİT alanı olan bu bölge için ihale iptalinden aylar sonra yeniden ihale kararı alınması sonra bu ihalenin de iptal edildiği duyuruldu. 


Hava alanının Sapanca Belediyesinin kuruluşu olan SAPAŞ tarafından işletilmeye devam edeceği açıklandı.


Yılmazer'in sözleri, ihale kararı, sonrasında iptal kararı kafaları karıştırırken, SAPAŞ'ın o bölgede nasıl bir işletme yaptığı ya da ne yapmayı planladığı şimdi merakla bekleniyor.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Arka Kapı

Medyabar.com bugun 70529 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 7497 kere okundu
YORUMLAR 3 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
mertt
03.09.2017 15:58
Aydın bey Allah rızası için şu halka ücretsiz bir piknik alanı yapta şu masa başı 25 isteyen rantçılardan bizi kurtar diyeceğim ama kim bilir hangi ağa senin kafanı karıştırıyor.. Mülk sahibi Allahtır unutma Aydın bey, Halka hizmet Hakka hizmettir ayrıca. Ben işten anlamam diyorsan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanına rica et oraya güzel bişey yapar..
burak
03.09.2017 11:20
Gelin yarış pisti yapın orayı hem şehrin hızlı gençlerini trafikten çekmiş olursunuz hem turizme katkısı olmuş olur. Yılın belirli dönemlerinde lisanslı yarışlar düzenlensin. İstanbula yakın olması nedeniyle çok fazla talep olur..
Osman Dolgun
03.09.2017 09:49
Kırkpınar Havaalanı gerçekten çok güzel bir alan otoyol kenarı göl ile yeşilin buluştuğu bir nokta olması orada kamu yarArına ne yapılırsa yapılsın halkımı için çok faydalı olur ama benim naçizane bir fikrimde sapanca için bir vizyon oluşturacak yerli ve yabancı turistlerin gelmek isteyeceği ve sezon boyunca hareketlilik katacak bir kamp ve karavan alanı yapılması bunun Avrupa'da bir çok örnekleri var burasınında bu şekilde en azından bir kısmının değerlendirilmesi Sapanca'ya çok şey katar inşallah ilgililer bu yorumu okuyup dikkate alırlar ben kendi adıma her türlü desteği vermeye hazırım
Online Ziyaretçiler