Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Yıllardır bu proje için adım atılması bekleniyor!

Karasulu balıkçıların uzun zamandır sorun yaşadığı Balıkçı Barınağı Projesi için çözüm adımı Milletvekili Mustafa İsen'den geldi.

22:40   |   09.09.2017
Haber Resmi

Uzun zamandır Karasulu balıkçıların çilesi haline gelen barınma sorunuyla ilgilili Gıda Tarım ve Hayvancılık ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığında toplantı düzenlendi.


Bürokratların katılımıyla yapılan toplantıda Karasu ilçesinin kıyı erozyonu sorunu ve balıkçı barınak projesi ile ilgili ayrıntılı görüşme yapan AK Parti Milletekili Prof.Dr.Mustafa İsen, sorunun 2018 yatırım programı sonrasında çözüme kavuşturulması gerektiğinin altını çizdi.

 

Toplantı sonrası değerlendirmelerde bulunan Prof. İsen, "Karasu balıkçı barınağı projesi uzun zamandır Karasulu balıkçılarımızın çilesi haline gelmişti ve bu mesele bize dile getiriliyordu. Proje ile ilgili toplantımızın ilkini yaptık, ayrıntılar değerlendirilip bir toplantı daha yapacağız. Konumu itibariyle Batı Karadeniz'in en önemli balıkçılık merkezi olan Karasumuzda faaliyet gösteren balıkçılarımızın barınma ihtiyacını karşılayacak bu proje ile Sakarya Nehrimizin denize çıkış ağzında kum birikimi önlenecek ve taşkın riski ortadan kaldırılacak. Sahilde meydana gelen kıyı erozyonu da önlenmiş olacak." diye konuştu.

 

Proje kapsamında yapılan çalışmada deniz canlılarının zarar görmeyeceğini aktaran İsen , "Profesörlerimiz, deniz canlılarımız zarar görmesin diye çalışmalar yapıyor. Balıkçı Barınağı Projesi hayata geçtikten sonra yat limanı konusunda da hazırlığımız olacak." ifadelerini kullandı.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 13872 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 4039 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler