Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

CHP'de Gençlik Kolları Başkanı Taşkent'i kızdıracak

CHP'de delege seçimlerinin parti binasında yapılmasına yönelik yapılan eleştirilere İl Gençlik Kolları Ulaş Yusuf Konyalı' da katıldı. Konyalı seçimlerin bu şekilde yapılacak olması sağlıksız olarak niteledi.

23:56   |   09.09.2017
Haber Resmi

CHP'de hızlandırılmış mahalle delege seçimlerinin parti binasında yarımşar saat süre ile yapılmasının planlanmasına parti içinde tepkiler giderek büyüyor.


CHP'de olağan kongre süreci 10 Eylül'de muhtarlık bölgelerinde delege seçimleri ile başlayacak. 15 Ekim Pazar gününe kadar sürecek olan bu delege seçimlerinin ardından 21 Ekim'de ilçe kongreleri başlatılacak. 


26 Kasım'da kongreler tamamlanmış olacak. Aralık ayı içerisinde ise İl Kongreleri yapılarak büyük kurultay süreci ile CHP'de seçimler tamamlanmış olacak.


CHP'de mahalle delege seçim tarihlerinin belli olmasının ardından açıklanan tarihler ve saatler konusunda mevcut il yönetiminin almış olduğu karar, parti tabanında tepkiye neden oldu.


Adapazarı İlçesi'nde ki 84 mahallede 1 haftalık süre içinde günde 8 ila 10 mahalle delegelerinin parti binasına gelerek oylarını yarımşar saat süre içerisine kullandırılacağının belirtilmesi, partililer arasında tepkiyle karşılanıyor.


İl Başkanı Ayça Taşkent ise bu tepkilerin odağında yer alıyor.

CHP Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı'da sosyal medyadan imalı bir gönderme de bulundu..Ulaş, 'Haydi şimdi bir hesap yapalım. 100 ve üzeri üyenin olduğu mahallelerde yapılacak seçimler için; Hazirunu imzalamak ,zarfı ve üye listesini almak,üyeleri analiz edip mahalle delegelerini ve ön seçim delegelerini belirleyip ve hatta listeyi tek tek yazıp ,listeyi zarfın içerisine koyup sandığa atmak için "Minimum" ne kadar süre gereklidir?' dedi.


Sosyal medya da kendisine yapılan yorumlara cevap veren Konyalı, ' ...mevzu yapılacak seçimlerin ne kadar sağlıksız olacağının göstergesidir. Neden derseniz; bana yazdığınız maddeler tamamen hayal ürünüdür.Yıllardır oy kullandınız.Daha bilinçli olmakta fayda var. Yıllardır oy kullananlar gibi bizler tüzüğü hiçe saymıyoruz.Kimseye tüzük ihlali yaptırtmayız. Seçimlerde YÖNETİCİ olarak görevli olduğunuz yazıyor. Üyelerimizi yanlış bilgiden uzak tutalım.Size bir örneğini attım. Seçimler için lazım olacak Yönetici ve görevli herkese' 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Arka Kapı

Medyabar.com bugun 23666 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 19702 kere okundu
YORUMLAR 6 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
yorumcu
11.09.2017 09:24
biz adalet diye yayan dünya turu atsak nafile.kendi içimizde adaletsizlik ıoldukça kimse bize inanmaz.kendimizi kandırırız sadece...
hikmet metin çavdar
10.09.2017 01:12
Taşkent neden kızsın ki? Tüzüğü çignenmesine göz yuman hukukçu ile başkanı ve il başkanı değilmi..sonuçta fatura ilçe başkanı, il başkanı ve engin özkoç çıkacak.. CHP?li üyelerde mücadelede edecek ruh yok... Bir iki kişi hariç kimseden ses yok?Demek ki sizlerde bu yapılanlara razısınız. Eğer parti önünde üyeleri ??HAK, HUKUK ve ADALET?? diye bağırarak protesto edemiyorsan yenilmeyi peşinen göze almışsın demektir. Eğer cesur değilsen, cesur olmadığın gibi örgütlüde değilsen; bu ikisi olmadığın gibi seni birleştirip, örgütleyip, cesurca kararlar alabilecek parti içi muhalefette yok. O zaman sonuçlara katlanacaksınız
hikmet metin çavdar
10.09.2017 00:59
CHP de HAK, HUKUK ve ADALET?in tesis edilebilmesi için delege seçimlerin partide değil seçim bölgelerinde yapılmasıdır....Örnek: Karaman mahallesinde 180 CHP üyesi vardır. Delege seçimlerinde sandık kurulabilmesi için en az 61 üyeyin hazır olması gerekmektedir.60 üye yoksa ya da başka nedenle seçim ertelenmişse ertesi gün, aynı saat ve aynı yerde katılan üyelerle, gizli oy ve açık sayım yöntemiyle yapılır? diyor....Merkez ilçe yönetimin istediği de budur saden..Yeterli çoğunluğunun sağlanmaması ve ilçe örgütünün kendi adamlarını çakarak delege yapmak istemesidir. Partide yapılmak istenmezinin amacı budur.Başarısız olanların tekrar yönetim kademelerinde bulunması için çaba sarf etmek ve kirli yöntemlerle delege seçimlerine müdahale etmektir.
Adalet
10.09.2017 00:35
bu kardeşimizden başka hiç mi bu konuları dile getirecek bir babayiğit yok.nerde yanlış görsem gençlik başkanı karşısında duruyor.
Adalet
10.09.2017 00:35
bu kardeşimizden başka hiç mi bu konuları dile getirecek bir babayiğit yok.nerde yanlış görsem gençlik başkanı karşısında duruyor.
Adalet
10.09.2017 00:35
bu kardeşimizden başka hiç mi bu konuları dile getirecek bir babayiğit yok.nerde yanlış görsem gençlik başkanı karşısında duruyor.
Online Ziyaretçiler