Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

CHP gençliği yönetime bayrak açtı! Konyalı'dan itiraz

CHP'de parti binasında yapılması düşünülen hızlandırılmış delege seçimlerine karşı çıkan ve açıklamalarıyla dikkat çeken CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı, Adapazarı İlçe Başkanlığına itiraz dilekçesi verdi.

20:33   |   11.09.2017
Haber Resmi

Ulaş Yusuf Konyalı, üyelerden gelen yoğun talep doğrultusunda gerekli itirazları yaptığını söyleyerek, ?Yapılacak olan toplantıda örgütün iradesini yok saymayacaklarını temenni ediyor hayırlı olmasını diliyorum' dedi..


Konyalı sunduğu dilekçede şu ifadelere yer verdi;


'Mahalle delege seçimi takvimi incelediğinde parti tüzüğüne, kongre kılavuzuna ve 2017/799 sayılı genelgeye aykırı olarak kararlar alındığı görülmektedir. Genelgeye göre mahalle delege seçimleri mahalle sınırları içinde yapılması gerekmektedir. Ancak hazırlanan takvimde tüm seçimlerin Adapazarı ilçe binamızda yapılacağı ilan edildi. Genelgeye aykırı olan bu durumun düzeltilmesini talep ediyorum.


 Kongre kılavuzuna göre her bir mahalle seçimi için en az bir saat seçim süresi konulması zorunludur. Ancak ilan ettiğiniz takvim incelediğinde bazı mahalleler için yarım saatlik süre verilmiştir. Bu kısa süre içinde sağlıklı seçim yapılması mümkün değildir. Seçimlerin sağlıklı koşullarda yapılması ve oy kullanacaklar rahat seçim yapabilmesi için en az bir saat süre tanınması ve hatta üye sayılarının fazla olduğu mahalleler de bir saatten fazla süre tanınmasını talep ediyorum.


Kongre kılavuzuna göre iki mahalle seçimi arasında en az yarım saat ara verilmesi gerekir. Ancak seçim takviminde hiç ara verilmediği görülmektedir. Bu koşullarda sağlıklı delege seçimi yapılması olası değildir. Bu durumun düzeltilerek iki mahalle seçimi arasında en az yarım saat süre bırakılmasını talep ediyorum.


Delege seçimleri için tanınan süre bir haftadır. Ancak bir haftalık süre içinde sağlıklı seçim yapmak olası değildir. Bir haftalık süre, seçimlere katılımın oranını düşürecektir. 20 günlük bir süre içinde serbestçe seçim yapılması seçimlere olan ilgiyi arttıracaktır, katılım oranını yükseltecektir. Bu durumun partimize ve partililerimize olumlu yansımaları olacaktır. Bu sürenin arttırılarak en az 20 günlük süreye yayılan bir takvim yapılmasını talep ediyorum.


Askıya çıkmış bulunan mahalle delege seçimleri takvimine itiraz olarak kabul edilerek, itirazlarım doğrultusunda yeni bir takvim hazırlanmasını talep ediyorum. İtirazlarımızın partimizin gelişmesi ve sağlıklı büyümesi adına yapıldığını bilinmesini ve alınacak sayılı olduğumun bilinmesini saygıyla arz ve talep ederim' 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Arka Kapı

Medyabar.com bugun 13885 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 17421 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
temel çatalbaş
11.09.2017 22:43
sayın başkan neden ıtıraz edıyorsunuz ne var 12 mahalle ayın 16 sında saat 11,5 da başlayacak saat 16 da bıtecek... koskocaaaaaa 4 saat ne yanı yetmezmı .aşk olsun.gelıyoruz adaletı kura kuara heyyy gelıyoruz zıncırlerı kıra kıra heyyy.işte boyle bızim şarkımız.
Online Ziyaretçiler