Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Ak Parti'de şimdi bu istifa konuşuluyor

Ak Parti Kaynarca İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Kara'ın il toplantısı sırasındaki istifası kulislerde en çok konuşulan olay oldu...

14:15   |   20.09.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi
  6. Haber Resmi

MEDYABAR.COM - 
İddiaya göre Ak Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, geçtiğimiz hafta gerçekleşen Kaynarca İlçe Teşkilatı 6'ncı olağan genel kurulu öncesinde kendisini karşılamadığı gerekçesiyle Kaynarca İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Kara ile tartıştı.
 
Bu gerginliğin ardından dün akşam Sakarya İl Kadın Kolları ve İlçe Kadın Kolları Başkanlarının olağan toplantısı yapıldı. 

Toplantıya Genel Merkez Kadın Kolları Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Birim Başkanı ve Sakarya Koordinatörü Seda Gören Bölük de katıldı. 


FOTOĞRAF ELEŞTİRİSİ İDDİASI


Toplantı devam ettiği sırada iddiaya göre; İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu; tatil için gittiği Kıbrıs'ta sosyal medyada başı açık fotoğraf paylaşan Kaynarca İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Kara'yı eleştirdi. 

İkili arasında tartışma yaşanırken, Hatice Kara toplantıdan çıktı. 

Kara, daha sonra yeniden toplantıya girerek dışarıda yazdığı istifa dilekçesini İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu'na sundu. 


KARA'DAN KISA AÇIKLAMA 


Medyabar.com Editörü'nün görüştüğü Hatice Kara, "Evet istifa ettim. Parti büyüklerimle konuştuktan sonra detaylı bir açıklama yapacağım" dedi. 


Ak Parti Kaynarca İlçe Başkanı Murat Kefli ise, "İstifa konusu İl Kadın Kolları Başkanımız tarafından tarafıma bildirildi. Konu hakkında detayları bilmeden, taraflarla görüşmeden bir şey söylemek doğru olmaz" ifadelerini kullandı. 


HATİPOĞLU: "İDDİALAR DOĞRU DEĞİL" 


Medyabar.com Yazarı Raif Uğan'a konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu ise; 
"Konunun asla başı açık ve kapalılık ile ilgisi yok. Ne partim ne de ben insanları başı açık kapalı diye değerlendirmeyiz. Biz yeni bir yapılanmaya gidiyoruz. Genel merkezimizin kararı, takdiri... Konu nasıl başı açık kapalıya geldi anlamadım. Böyle bir kriterimiz yok. Bu konunun da bununla alakası yok. Zaten sayın başkan istifa dilekçesinde de sağlık sorunlarını gerekçe göstermiştir. Diğer ifade edilen konular doğru değildir" açıklaması yaptı. 


KARA'DAN YENİ AÇIKLAMA 

İstifa olayı ile ilgili Kaynarca'da yayın yapan Serhat Yağız'ın editörü oldığı www.kaynarcaninsesi.com haber sitesine yazılı açıklama yapan Hatice Kara ;


"Kişilik haklarından asla taviz vermeyen biri olarak kendi kişilik haklarıma da saygı gösterilmesini istemişimdir. Partimdeki görevimi bu düşünceyle yürüttüm.

Göreve geldiğim tarihten beri yürüttüğüm kaynarca Ak parti ilçe kadın kolları başkanlığı görevinde bulunduğum sürece bu makamı emanet olduğu bilinciyle çalışmalarımı yürüttüm. Neticede tüm bu görevler bir nöbettir. Günü geldiğinde bu nöbeti, bu bayrağı teslim etmenin gerekliliğine inanıyorum.

Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi esasen Ak Parti çatısı altında ülkeye ve millete hizmet etmek için bir ünvan ve makama ihtiyaç yoktur. Bende bu altın sözle birlikte görevime başladıktan sonra nasıl azim ve kararlılıkla çalıştıysam görevimi teslim ettikten sonra da aynı şekilde partime hizmet etmeye çalışacağım.

Görevimde bulunduğum sürece beraber çalıştığımız arkadaşlarıma ve beni destekleyen tüm milletime teşekkür ediyor saygılar sunuyorum" ifadelerini kullandı. 


Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Arka Kapı

Medyabar.com bugun 135856 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 12415 kere okundu
YORUMLAR 16 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
goralı
21.09.2017 17:57
Başı açık bir bayanın başını kapatarak verdiği görüntü nasıl toplumun bir kesiminde kazanım olarak kabul görüyorsa, başı kapalı bir hanımın da başı açık olarak yaptığı paylaşım o kazanımın ortadan kalmasına sebep oluyor. iktidar partisinde ilçe başkanlığı yapan birinin böyle bir paylaşımda nasıl bir etki tepki yaratacağını bilerek hareket etmesi gerekir. Kaynarca ilçe başkanı istifa ederek AKPARTİ yi içine soktuğu durumdan mahçubiyeti ile çıkarmak zorundadır.
kertenkele
22.09.2017 13:45

Goralı sen bir daha iyi oku..Burada hatalı olan ilçe başkanı değil il başkanı Sn. Hatiipoğlu olmak ile birlikte davranışı dolayısı ile parti'yi sıkıntıya sokan Sn.Hatipoğludur..Ben okuduğumu anlayabilecek kadar melekelerim yerinde çok şükür.Noktası virgülüne kadar yazımın arkasındayım..

goralı
22.09.2017 10:40

KERTENKELE ; Bir daha oku.

kertenkele
22.09.2017 09:28

İlçe başkanı saçını açarak edepsizlik mi yapmış oldu?.Öyleyse Ak parti takiyye yapıyor anlamına gelir.Ak parti için aslolan kapalı insanlar,diğerleri 2.-3.sınıf insanlar,oy için kandırılıyorlar.Yapılan siyasette amaç gerçekte başka mı?.Bu mudur?.Hiç kimse bir diğerine haddini aşarak ''başını nasıl açarsın,başını açtın bize,davaya ihanet ettin.Aslında gerçek yüzün başka imiş.' vs '' çıkışı yapamaz.Günahı ve sevabı o kişinin kendisini bağlar ve Allah ile kul arasındadır..Makam sahibi olan Alikıran başkoparan gibi küçük dağları ben yarattım edaalrında hareket etmesinler.Hadlerini bilsinler..Bir kişiyi tanımak için o kişiye ya para ver ya da makam..Sn.Hatipoğlu burada hatalıdır.Burası iran cumhuriyeti veya Bae,S.Arabistan değil.Bu ne cüret?.

Gerçek Ak Partili
21.09.2017 14:42
Bana göre gelmiş geçmiş en iyi ilçe kadın kolları başkanlığı yapan ve liderliği ile çalışmaları ile tüm Erenler'in bugün bile hala konuştuğu ve yeti doldurulamayan Nagihan Çolakoğlu acilen Sakarya Ak parti İl kadın kolları başkanlığına getirilmesi lazım
kertenkele
21.09.2017 14:36
Sn.Hatipoğlu.ne sıfat ile saç'a baş'a,açık kapalı olmasına tepki gösterebiliyor?.Saç baş ile uğraşmak yerine söz konusu ,ilçe başkanı'nın görevini layıkı ile yerine getirip getirmediğini kontrol etmek ile mesuldur..''Saçını açan bizden değildir''anlayışı ile siyaset yapılmaz.Saçı açık olan da ak parti'ye oy veriyor,partide görev alıyor..Sn.Hatipoğlu haddini aşarak kral'dan çok kralcı olmuş.Bu tür tavırlar,ak parti için önemli olan başkanlık seçimleri öncesi oy kaybettirebilecek tavırlardır.Reis bu olayı duyacaktır ve Sn.Hatiipoğlu'nun konumu gözden geçirilecektir mutlaka.Çünkü yeni dönemde ak parti ve Reis'in gereksiz oy kayıpları'na ve skandallar'a tahammülü olmadığı aşikar..Bu olay Sn.Hatipoğlu'nu da istifa'ya götürür..
Sokak Kafası
21.09.2017 09:49
Ya arkadaş 20 yıl önce de aynı şeyleri konuşuyorduk şimdi de. Bırakın bu başörtüsü, mini etek muhabbetlerini. İsteyen istediğini giysin. Siyasetçi siyaset yapsın, şarkıcı şarkı söylesin, futbolcu futbolunu oynasın. Bunları artık aşalım. Bu güzel vatanı hep beraber daha da ileri taşıyalım. Dünya'nın en güzel vatanına ve en güzel bayrağına sahibiz. En güzel mazi en güzel tarih bizde. Metehan'dan, Fatih Sultan Mehmet Han'dan, Atatürk'ten bahsedelim. Çocuklarımıza onları öğretelim. Örnek alsınlar ki gelecek nesilleri de kazanalım.. Bu ülke, bu vatan hepimizin..
ak kadınlar
21.09.2017 09:01
AK PARTİ içindeki bu kadın çekişmelrine birleri el atmalı zamn birlik beraberlik zamnı seçim sistemnde bir oy ile ülke yönetimnin başka bir partinin eline geçmesi söz konusu iken bu nedir böyle.yine dikat çeken olay kürsüye çıktığında yazdığını okuyamayan şehime kaya serdivan nasıl 3 dönem görev yaptı anlamış değlim. aynı şehime kaya yine 3.dönem kuralına takılan osman çelik in yerine adaylığını koyuyor.ilçe bşk bir bayana verilmyeceğini herkes biliyorken sırf temayül yoklamalarında mütaahitin birinci çıkması için yapılmış tezgah,bu serdivanlılar ya çok kurnaz ya milletle dalga geçiyorlar.serdivanda dönen tezgahları gerçek ak partililer yermi bence yemez çünkü yemediklerni referandum seçimlerinde serdivanı il sonuncusu yaparak gösterdiler.
goralı
21.09.2017 00:54
ALELADE bir ilçe başkanının istifa etmesi bu kadar ses getirebiliyorsa , HEM ZEHRA HANIM HEMDE AKPARTİ Büyük yol almış demektir.Zehra hanım yanlış iş yapmaz.
Veysel KÖKTAŞ
20.09.2017 20:10
Bence AK partinin Sakarya'da kendine gelebilmesi için öncelikle Zehra Hatipoğlu'nun görevden alınması gerekir... Teşkilatta hangi kadın yürekten çalışıyorsa onları bir şekilde görevden el çektiriyor... Ferizli'de yaptıkları ortada... Genel merkez neden bu konuya bir çözüm bulamaz ki?
Yunus
20.09.2017 21:20

Artık ak partinin raf ömrü bitmiştir.en kısa zamanda yapılacak seçimle tarihin çöplüğüne yollama zamanı gelmiştir

Porr
20.09.2017 17:10
Partimdeki bu görevimi yürüttüm.goreve geldiğim tarihten beri yürüttüğüm...iyi ki herşeyi açıp seçik anlattin.ama biz hala anliyamadik.
Denizvarl
20.09.2017 17:04
Tuğçe kazaz bile artık ak partiden soğudum diyorsa eğer sizin kendinize bi çeki düzen verme vaktiniz gelmiş demektir.
mym54
20.09.2017 15:47
Eski Hali,Erken kalkan yol alır Yeni Hali,Biat eden yol alır
mehmet
20.09.2017 14:55
hatırladığım kadarıyla yine bu partiden bir kadın yetkili çıplak foto paylaşımı yapmıştı.tövbe estağfurullah ülke kimlere emanet
Oğuzhan mete
20.09.2017 14:36
Hani kimsenin giyimine kılık kıyafetine karışmıyorlardı.Özgürlük vardı.Demekki hepsi sözdeymiş.
Online Ziyaretçiler