Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

CHP'de muhalefetin zaferi. Peki bundan sonra ne olacak?

CHP'de seçim takvimi işlerken mevcut il başkanı Ayça Taşkent'in kendi mahallesinde delege seçilememesi oldu.

13:09   |   24.09.2017
Haber Resmi

MEDYABAR.COM: -CHP'de kongre takvimi işlerken, Adapazarı İlçe delege seçimleri tamamlandı. İl Başkanı Ayça Taşkent, kendi mahallesinden delege seçilemezken parti içi muhalifler delege seçimlerinde üstün çıktı.


Taşkent ve ekibi, Yenigün, Yağcılar ve Kurtuluş mahallesi gibi mahallerde delege üstünlüğünü kazanırken, diğer mahallelerde şok yaşadı. Geri kalan mahallelerin birçoğunda parti içi muhalif kanadın isimleri delege oldu


TABAN MUTLU

CHP'de delege seçimleri büyük çekişme ve heyecana neden oldu. Delege seçimlerinin bile büyük çekişmeye sahne olduğu CHP'de kurulan sandıklarda üyeler demokratik bir şekilde oyunu kullanarak delege tespit etti. Geçmiş yıllarda kağıt üzerinde yapıldığı belirlenen delege seçimlerinin mazide kaldığını belirten partililer, tabanın iradesinin artık etkin olduğuna vurgu yapıyor.


MUHALİF KANAT

Parti içi muhalif kanadın Adapazarı delege seçimlerinde üstün olmasının ardından Taşkent'in ekibinden olan Adapazarı İlçe Başkanı İlker Yılmaz'ın yeniden seçilmesi büyük oranda riske girdi. Muhalif kanadın Adapazarı adayı Erol Aydın ve Ayşe Fusün Çetin kongre için önde olurken, parti içi iyice yarış kızıştı..


PEKİ BUNDAN SONRA NE OLACAK?

İl Başkanı Ayça Taşkent'in delege seçilememesi büyük bir şok etkisi yarattı. Taşkent'in il başkan adayı olması önünde kanunen bir engel bulunmuyor. Ancak partililer delege bile olmayan bir ismin aday olmasının uygun olmayacağı görüşünde bulunuyor.


DELEGE SEÇİMLERİ


Adapazarı ilçesinde tamamlanan delege seçimlerinin ardından şimdi diğer ilçerde delege seçimleri başlayacak ve  15 gün içinde tamamlanacak.  21 Ekim'e kadar da ilçe kongrelerinin tamamlanması hedefleniyor. İlçelerde yapılacak olan delege seçimlerinde de mevcut yönetim ile muhalifler arasında çekişme bekleniyor.


MUHALİFLERİN ADAYI

İl Başkanlığına aday olan Özgür Arık, parti içi muhalif kanadın desteklediği ve etrafında birleştiği isimler arasında yer alıyor. Delege seçimlerinde de etkin alan Arık'ın ilçelerde de etkin olması bekleniyor.  Arık'ın, Taşkent'in delege bile seçilememesi sonrasında vereceği karara göre tek aday olarak seçime girme ihtimali bulunuyor.


BU HABERLE İLGİLİ

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Arka Kapı

Medyabar.com bugun 26218 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3185 kere okundu
YORUMLAR 12 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
karasu
25.09.2017 09:56
değişim istiyoruz ama bu asla özgür arık değil, ne görmüşlüğüm var ne tanımışlığım, ilçelerde güçlüymüş hangi ilçeye gitmiş acaba. sipariş haber bunlar, gelin bizleri sorun adayı size söyleriz
Muhalif
25.09.2017 01:26
Muhalif kanatta aday belirleme süreci gençlik üzerinden belirlenecektir.Ulaş başkan ve arkadaşları kimi desteklerse terazi o tarafta ağır basacaktır.
usta2
24.09.2017 22:42
Yeni delege?Bu yanlı bir haber, Ayça Hanım mahallesinden delege olamamıştır doğrudur, mahallesinde seçilemeyen kişinin İlde seçilmesi aday olması imkansızdır. Bu dönem bir çok kişi mahahlesinden delege olamadı, bu tabanın sesidir. Değişimin başladığına işarettir. Örneğin eski ilçe başkanı Nazmi Bey mahalsinden seçilemedi, basının aday olaral şişirdiği Erol Bey mahallesinden seçilemedi. İl yötecilerinden Ümit Bey, Melek Hanım, Turgut Bey daha bir çokları ve İlçe yöneticileri mahhalesinden seçilmedi o kadar çok ki?..Bence haberi hazırlayan kişi birkaç delegeye sorsa adayın kim olduğunu öğrenir. Delegelerin adayı belli, bizle oturan, bizle sohbt eden bizim gibi düşünen adayımız var ve kazanacak. Ama bu asla özgür bey değil
partili
24.09.2017 22:33
Erdoğan Isır,Fatma Kurtuluş,Füsun Çetin ve çalışkan gençleri kutlarım. İhsan Mahmutoğlu, Ümit Usal,Yaşar Erdem, Deniz Akar ve Serhat Erişir'de çıkan sonuçlara damga vurmuştur.
Şekerli
24.09.2017 18:42
Erol aydın mahallesinde sandıkta kalmış özgür Arık il başkanı ve milletvekilinin destek verdiği 3 keserli liste ile delege olmuş nasıl muhalif kanat,Erdoğan Isır Fatma Kurtuluş Oğuz Curoğlu Ayşe Füsun Çetin ve Ümit Usal ile bu delege seçimlerinin ve değişimin mimarıdır.Merkez ilçe başkanı Fatma kurtuluş il başkanı Erdoğan ısır olmalıdır...
Genç
24.09.2017 18:16
Adapazarı ilçe başkalığı için en güçlü aday Fatma Kurtuluş'tur.İl başkanlığı için de Erdoğan Isır aday olacaktır.Erol Aydın ,Ayşe Füsun Çetin ve Özgür Arık tavşan adaylardır.Saygılar
cumhuriyet mah
24.09.2017 17:06
Özgür bey nerede etkili olmuş, adaylıkda onun adı hiç geçmiyor buralarda
Yavuz
24.09.2017 16:57
haberi yayına veren editör bey gazeteci dayanışması ile özgür beye destek veriyor anlaşılan. Ancak tabanda daha güçlü ve daha çok delegenin desteğini alan (diğer tabirle daha çok delegesi olan) adayların adı hiç geçmemiş haberinizde. Aynı şey Adapazarı ilçesi içinde geçerli.
Yorum
24.09.2017 15:33
Güvendiği dağlara karlar yağdırdılar
Yorum
24.09.2017 15:32
Güvendiği dağlara karlar yağdırdılar
Ertan Şen
24.09.2017 15:31
Bu CHP'nin çektiği nedir? Gelmesi muhtemel kişi gideni kesin aratacak. Yazı bir kenara.
Aleko
24.09.2017 14:31
Medyabar yanlı haber yapıyorsunuz. Ayça TAŞKENT gibi Erol AYDIN da delege seçilemedi biraz ciddi araştırma yaparsanız gercek adayların kimler olduğunu bulursunuz. Tavşan adayları ön plana çıkarmayın.
Online Ziyaretçiler