Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Pamukova'ya 65 milyonluk altyapı 55 kilometre asfalt

SBB Başkanı Zeki Toçoğlu, Pamukova'nın 7 mahallesinde tamamlanan asfalt çalışmalarının ardından bölgedeki vatandaşlarla buluştu

14:10   |   29.09.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
 1. Haber Resmi
 2. Haber Resmi
 3. Haber Resmi
 4. Haber Resmi
 5. Haber Resmi
 6. Haber Resmi
 7. Haber Resmi
 8. Haber Resmi
 9. Haber Resmi
 10. Haber Resmi
 11. Haber Resmi
 12. Haber Resmi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Pamukova'nın Bakacak, Çilekli, Hüseyinli, Kemaliye, Akçakaya, Ahiler ve Mekece Mahallelerini kapsayan 28 kilometrelik grup yollarının sıcak asfalt açılış törenine katıldı.


Kemaliye Ortaokulu'nda gerçekleştirilen programa Kaymakam Recai Karal, SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan ve Ali Oktar, Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Akın, İlçe Muhtarlar Derneği Başkanı Recep Garip, büyükşehir bürokratları, mahalle muhtarları ve mahalleliler katıldı.


Asfaltın hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Toçoğlu, daha sonra Mekece Mahallesi'ne de ziyarette bulunarak vatandaşlarla sohbet etti.


Yapılan yol ile bölge kalkınacak

Programın açılış konuşmasını yapan Pamukova Muhtarlar Derneği Başkanı ve Kemaliye Muhtarı Recep Garip,

"Yıllardır yollarımızda büyük sıkıntılar ve zorluklar çektik. Yollarımız bozuktu, çukurluydu. Büyükşehir Belediyesi sayesinde güzel bir yola kavuştuk. Bu yol bizlere sadece il ve ilçe merkezine gitme konusunda kolaylık sağlamayacak. Yayla turizmine çok büyük katkıları olacak. Bölgemizde ekonomiyi kalkındıracak. Yetiştirdiğimiz ürünlerin daha rahat satılmasını sağlayacak. Yol yapımında başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere, emeği geçen herkese muhtarlarımız ve halkımız adına teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun" diye konuştu.


Sorunlar Büyükşehir ile halloldu

Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser,

"Altyapı çalışmaları sona erdiği sürece Büyükşehir Belediyemiz ile uyum içerisinde çalışarak köylerimizin tüm grup ve mahalle yollarını asfaltla buluşturmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar Başkanımız Zeki Toçoğlu'nun destekleriyle birçok mahallemizin asfaltı yapıldı. Şu anda SASKİ'nin birçok mahallede altyapı çalışması var. Bu mahallelerimiz de tamamlandığında ara yolları da yenileyeceğz. Mahallelerimizin fazla bir derdi kalmadı. Büyükşehir'e geçtikten sonra birçok sorun halloldu. Başkanımız Zeki Toçoğlu ve muhtarlarımız ile uyum içerisinde hareket ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız bugüne kadar bizlere her türlü desteği sundu" dedi.


AK Parti Pamukova İlçe Başkanı Fatih Akın ise, yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'na teşekkür ederek, işbirliği içerisinde Pamukova'yı daha da güzel günlere ulaştıracaklarını dile getirdi.


İşler daha koordineli

Mesleğinin daha önceki yıllarında Büyükşehir olmayan yerlerde de görev yaptığını hatırlatan Pamukova Kaymakamı Recai Karal, "Bizlerde o dönemlerde yol, su, duvar, menfez gibi hizmetlerde bulunmuştuk. Büyükşehirlerde bunlar belediyelerimizin görevi. Gözlemlerim Büyükşehir olan yerlerde bu işlerin daha koordineli, daha verimli olduğu yönünde. Bunun eserlerinden birisi de karşımızda. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.


65 milyon altyapı 55 kilometre asfalt

Pamukovalılarla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan Başkan Toçoğlu,

"2014 yılından sonra bütün ilin Büyükşehir hudutlarına girmesiyle 16 ilçemizde sunacağımız hizmetleri bir program çerçevesinde yapmaya gayret ediyoruz. İlçe belediye başkanımızla tam bir uyum içerisinde, muhtarlarımızın da talep ettiği eksiklikleri öncelik sırasına göre halletmeye çalışıyoruz. Pamukovanın altyapısına 65 milyonluk yatırım yaptık. İçmesuyu, yağmursuyu ve kanalizasyon ağlarını yeniledik. Arıtma tesisini hizmete aldık. Toplam 55 kilometrelik mahalle güzergahlarımızda asfalt attık. Esentepe Sosyal Tesislerini ilçemize kazandırdık. Daha yapacak çok işimiz var" dedi.


Güzelliğe sahip çıkalım

Başkan Toçoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı:

       "Birlik ve beraberlik içerisinde sizlere en güzel hizmetleri getirmeye devam edeceğiz. İşinizi gücünüzü bırakarak burada bizleri ağırladığınız için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Bundan sonra da yine sizlerin katkıları ve destekleriyle kalan eksik işlerimizi de en kısa süre içerisinde tamamlayacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. 3 mahalleye 3 gölet yapılmış. Bunlarda bu bölgedeki vatandaşlarımıza çok ciddi katkılar sağlayacaktır. Bu coğrafyamız gerçekten çok güzel. Artık tozdan topraktan da kurtuldu. Tüm çalışmalarımızın tekrardan hayırlı olmasını diliyor, güzel günlerde kullanmanızı temenni ediyorum."

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 29493 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1271 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
kemal kanka
30.09.2017 14:56
mesuriye mahallesinin yolu herhalde unutuldu.....Yoksa koskacoa Büyükşehir unuturmu hiç o yolu. Zeki başkana biri o yolda yolculuk yapmasını söylesede görse en az 5 ay oldu....gerci seçime ne kaldı şurda alırlar seçimde oyu
ömer bıçakçıoğlu
29.09.2017 15:10
sayın başkanım,verdiğiniz hizmetler için teşekkürler,fakat bir adapazarlı olarak sizden ricamız şudur;şehir merkezi,erenler,eski reji,32 evler lütfen ilgili çalışanları yollayın bi gezsinler,bu yollar yol değil,buralar asfaltlansında şehirde yaşadığımızı anlayalım.Saski nin açtığı ve güya kapattığı çukurlara düşmeyen varmı?30-40 cm derinliğinde,arabanın altı vuruyor,geçici çukur kapama işinden habersiz ekiplere iş verilmesin,hesabı sorulsun.
Online Ziyaretçiler