Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

WhatsApp'a 3 yeni özellik geliyor!

WhatsApp geliştirme ekibi, grup sesli görüşme özelliği üzerinde çalışmalara başladı

22:30   |   16.10.2017
Haber Resmi

Ekip bununla birlikte metinle emoji arama ve dinamik saat çıkarması üzerinde de çalışmalarda bulunuyor.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, her güncellemede getirdiği yeni özellikler ile kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor.
 

EMOJİLERİN ADINI YAZARAK BULABİLECEĞİZ


WhatsApp geliştirme ekibinin üzerinde çalıştığı yeni özellikler ile çok yakında grup sohbetlerinde sesli arama yapabilecek, dinamik saat çıkartmalarına kavuşacak ve istediğimiz emojiyi adını yazarak bulabileceğiz.


DİNAMİK SAAT ÇIKARTMALARI

Instagram'da bir fotoğraf göndereceğimiz zaman saati fotoğrafa ekleyebiliyorduk. Aynı özellik WhatsApp'a da geliyor. WhatsApp'da durum olarak ya da bir sohbette fotoğraf göndereceğiniz zaman fotoğrafa dinamik olarak zamanı gösteren bir çıkartma ekleyebileceksiniz.


Emojiler artık bir dil haline geldi. O kadar çok emoji var ki istediğimiz emojiyi arayıp bulmak için ciddi bir efor sarf etmemiz gerekiyor. Neyse ki WhatsApp geliştirme ekibi kullanıcıların emojileri bulma konusunda çektiği zorluğu anlamış olacak ki isim ile emoji bulma özelliğini geliştiriyorlar. Bu özellik sayesinde bir emojiyi bulmak istediğimizde metin çubuğuna ?:' (iki nokta üst üste) işaretini koyduktan sonra adını yazmamız yeterli olacak.

Örneğin; utanan maymun emojisini bulmak istiyorsunuz. Arama çubuğuna ?:maymun' yazdığınızda maymunlu tüm emojiler karşınıza çıkacak ve siz istediğiniz emojiyi çok daha kolay bir şekilde bulabileceksiniz. Belki bu sayede daha önce keşfetmediğiniz fakat görünce hoşunuza gidecek yeni emojilerle karşılaşacaksınız.


Kaynak:Webtekno

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Medya

Medyabar.com bugun 142843 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 4217 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler