Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Yerel gazetelerde bugün...

Bugün 20 Ekim Cuma. İlimiz genelinde yayınlanan gazeteler bu manşetlerle çıktı.

08:45   |   20.10.2017
Haber Resmi

BİZİM SAKARYA

Halk Kazandı


İstanbul'a su sağlamak üzer yapılacak baraj havzasındaki köyler için Kaynarca'da dün yapılmak istenilen ÇED sürecine halkın katılım toplantısına köylüler izin vermedi.


SAKARYA YENİHABER

Kaynarca Direndi


İstanbul'un içme suyunu karşılamak için yapılacak iki baraj nedeniyle toprakları ellerinden alınacak  Kaynarcalı köylüler dün ÇED Toplantısı'nı İptal ettirdi. Köylüler mücadeleye kararlı.


YENİ SAKARYA

İşte Olması Gereken Bu


İlimizdeki STK temsilcileriyle bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımıcısı Harun Karacan, "Şehrin dinamikleri burada, işte olması gereken bu. Bir şehrin kalkınması için olması gerekli konulardan birini Sakarya'da gördüm" dedi.


ADAPAZARI AKŞAM HABERLERİ

Baraj Gerilimi


Devlet Su İşleri (DSİ), İstanbul'un su ihtayacını karşılamak için Kandıra ve Kaynarca arasında yeni bir baraj kurmaya hazırlanıyor. 13 köyü haritadan sileceği belirtilen proje Acarlar Longozu için de büyük tehdit oluşturacak. Bölgölerinde böyle bir proje istemeyen Kaynarcalılar baraj için düzenlenen Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Toplantısı'nın yapılmasına izin vermedi.


ADAPOSTASI

Kaynarca'da ÇED Toplantısı Yapılamadı Köylü Direndi


Kaynarca ile Kandıra ilçeleri arasında inşa edilecek olan baraj için, Kaynarca'da yapılmak istenen ÇED (Çevresel Etki Değerlendirme) Toplantısı ilçede gerginliğe yol açtı. Belediye Toplantı Salonu'nda yapılmak istenen toplantı köylülerin ve vatandaşların tepkisi üzerine yapılamadı.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Medya

Medyabar.com bugun 22824 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1078 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler