Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Bu haber yaylada evi bulunanları çok yakından ilgilendiriyor

Sakarya'ya gelerek bir dizi incelemeler yapan Orman Genel Müdürü Karacabey, çalışmalarla ilgili direktiflerini verdi. Fidan üretimi, yayla evleri ve ormanlarla ilgili talimatlarını sıraladı.

19:35   |   20.10.2017
Haber Resmi

MEDYABAR.COM

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey Sakarya Orman Bölge Müdürlüğünde bir dizi incelemelerde bulundu.  Karacabey'e ziyaretinde Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Şahin, Fidanlık Ve Tohum İşleri Dairesi Başkanı Salim Sığırcı, İnşaat ve İkmal Dairesi Başkan Yardımcısı Ahmet Ali Uzun eşlik etti.


Ülkemizin ilk ve tek fidan borsası olarak tescil edilen Sapanca Fidan Borsası ile bölge ormancılık çalışmalarını yerinde incelemek ve denetlemek için ziyarette bulunan Genel Müdürünü, Sakarya Orman Bölge Müdürü Okan Kurşun, Bölge Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İşletme Müdürleri, Fidanlık Müdürü ve kurum personeli karşıladı.


Genel Müdür Bekir Karacabey, 'Sakarya yoğun ormancılığın yapıldığı, ormancılık uygulamalarında ilklerin yeri. İlk amenajman planı 1917 yılında Sakarya'da yapılmış, 2015 yılında mülkiyet tabanlı planlar ile ilk tür bazlı meşe planlaması, ilk fidan borsası, aynı zamanda Sakarya fidan üretiminde önde olan, hem de emval üretimi bakımından önemli bir merkez. 178 yıllık köklü bir kültürü olan bir kurumun mensuplarıyız. Yaptığımız işe inanarak, kaliteli iş yapmalıyız. Her işimizde adaletli olmalıyız' dedi.


Karacabey, 'Sakarya 1709 hektar kayında çok ciddi gençleştirme çalışmaları yapılmış bir bölge. 2 yıldır orman ürünlerini iyi fiyata satıyoruz. İmkânlar ölçüsünde üretim yapıp en az 2 ay kadar stok yapıp kışın piyasaya ürün sürebilmeliyiz. Orman köylüsünün yakacak odun ihtiyacını mutlaka zamanında karşılayalım. Valiliklerden kömür yardımı konusunda destek isteyelim. Dikili satış bölmelerinin kontrolünde hassas davranalım. Yayla evleri konusunda yaşadığımız sorunlar için ayrı bir toplantı yapacağız. Yapılan tensil çalışmaları teknik gözlem defterlerine düzenli işlensin' dedi.


Toplantıya katılan personelin öneri ve taleplerini dinleyen Genel Müdürü daha sonra Sapanca Fidan Borsası yerleşkesini gezerek incelemelerde bulundu.


 Genel Müdürümüz Bekir Karacabey Başkanlığında; Sakarya Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Nihat Özdemir, SAKARYABİR Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yaşar ve fidan üreticilerinin katılımlarıyla fidan borsası işletim modeli ile müzayede salonu konularında bir toplantı yapıldı.Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Ekonomi

Medyabar.com bugun 12919 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 5515 kere okundu
YORUMLAR 3 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
send işçi
22.10.2017 20:20
ne demiş ben anlamadım 2019 dan sonra mı yıkacakmış yayladaki kaçak yapıları ?
Efraim ÜFLER
20.10.2017 21:11
Orman Genel Müdürü adam gibi adam.Ensesi kalın ortamları sevmez. Ayrıca yemekhaneyi 1 gunlugune tadilat bahanesi ile kapatmaya çalışanları akşamdan haşladı gündüz de personele haşlama ikram etti. Velhasıl Son yıllarda atanmış en mütevazı genel mudurdur. Darısı diğer kurumlara diyoruz.
Tekçi Şaban
20.10.2017 23:25

Yaklaşık 15 gün önce makamına gittim ürkerek yanına girdim. Zira ağır abiler den başka oralara girmek çok zordu.Sonra mı? İzzet ikram alcak gönüllülük adeta gönlumuze sevinç kattı. AK Parti Son aylarda ideal kadroları iş başına getirmeye başladı. İnsanın ister istemez sorası geliyor şimdiye kadar atanan yamuk adamların veballeri ne olacak. Babası yaşındaki lere terbiyesizlik yapanlar ne olacak ?Tayyip bizim Kuran Kursumuzu kapattı iftirasini atanlar hala görevde bunlar ne olacak? Tayyip Beye Yahudi Vehhabi diyenlere halen gorevdeler?Ben onlara ve bu mufterilere dokunmayan geçmiş idarecilere hakkımı helal etmiyorum.Sevgili Reis lütfen bu eski dava adamlarına kulak ver. Adamlar hem hainlik yapıyor hemde tepelerde görev bekliyorlar.

Online Ziyaretçiler