Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Limitler arttı! Esnafa kredi çağrısı...

Esnaf ve Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri'nin esnafa yönelik kredilerinin limitleri arttırıldı.

14:19   |   25.10.2017
Haber Resmi

Adapazarı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hayri Balaban, 'işletme kredilerinin' limitinin 200 bin liraya yükseltildiğini, bir süre önce kullanımı durdurulan 'yatırım kredilerinin' ise 500 bin lira şahıs üst limitiyle kullanıma açıldığını ifade etti. 


Balaban'ın açıklaması şu şekilde: 


"Özellikle son dönemlerde esnafımızın yoğun olarak dile getirdiği kredi limitlerinin artıtılmasına ilişkin talepleri Merkez Birliğimizin girişimleri neticesinde sonuca ulaşmış ve Başbakanımız sayın Binali Yıldırım'ın bizzat verdiği müjdeyle işletme kredileri 200 bin TL'ye çıkarılmış olup, kullanımı durdurulan yatırım kredileri (taşıt edindirme ve işyeri edindirme) 500 bin TL şahıs üst limitiyle tekrar kullanıma açılmıştır. 


İşletme kredilerinin vadesi azami 60 ay, geri ödemesi aylık veya üçer aylık dönemlerde yapılacaktır. Taşıt edindirme ve işyeri edindirme kredisinin vadesi azami 120 ay, geri dönemesi aylık veya üçer aylık dönemlerde olacaktır. 


Uygulamaya konulan yeni limitlerin tüm esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı olmasını diler, daha kapsamlı bilgi için kooperatifimize bekleriz." 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Ekonomi

Medyabar.com bugun 74103 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3640 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler