Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Yerli üretimde 3 ilden biri Sakarya

Dünyanın en büyük otomobil üreten fabrikalarından olması beklenen fabrikanın Bursa, Sakarya veya Kocaeli bölgesinde kurulması planlanıyor.

16:13   |   05.11.2017
Haber Resmi

Dünyanın en büyük otomobil üreten fabrikalarından olması beklenen fabrikanın Bursa, Sakarya veya Kocaeli bölgesinde kurulması planlanıyor. Ayrıca yerli aracın parçaları için de 3 bin 130 tedarikçi firma ile görüşülecek. Türkiye'nin 60 yıllık rüyasını hayata geçirecek yerli ve milli otomobil için ilk adım geçtiğimiz günlerde atıldı. Türkiye'nin Otomobili projesinin ayrıntıları da ortaya çıkmaya başladı.


5 firmanın ortaklığıyla üretilecek olan yerli aracın ilk adımı fabrika olacağı belirtildi.





Dünyanın en büyük otomobil üreten fabrikalarından olması beklenen fabrikanın yeri için Marmara Bölgesi kararlaştırıldı.


Öte yandan yerli aracın üretilmesinde önemli katkı sağlayacak olan tedarikçi firmalar da hazır. Türkiye'de faaliyet gösteren dünyanın en büyük otomotiv firmalarının araçlarına malzeme üreten tedarikçi firmalar yerli aracın üretimine de önemli oranda hız kazandırılacağı bildirildi.


Buna göre yerli aracın parçaları için de Türkiye'de bulunan 3 bin 130 tedarikçi firma ile görüşüleceği ve böylece araç parçalarına harcanacak olan milyarlarca dolar da ülke içerisinde kalıp Türkiye ekonomisine önemli oranda katkı sağlamasının yanında sektörü de oldukça canlandıracağı kaydedildi.


BU HABERLE İLGİLİ






Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Ekonomi

Medyabar.com bugun 22305 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 6363 kere okundu
YORUMLAR 5 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
yetersiz ulviler
06.11.2017 10:18
sakaryanın kerameti kendinden zanneden zavallı milletvekilleri ,birbirinizin altını oymaktan başka yaptığınız hiç bir şey yok ,sakaryayı zerre kadar sevseniz muhalafeti ile iktidar partisi vekilleri ile büyükşehir belediye başkanı ile türk iş başkanı ergün atalayı ile valisi . satso başkanı ile bir araya gelip kamuoyuna adam gibi açıklama yaparsınız bu otomobili üretecek firmanın kapısında yatar bu fabrikayı sakaryaya taşırsınızi, ama sizde bu kapasite nerdeeeeeee
ERDEM KOÇOĞLU
06.11.2017 10:08
BURSA VE KOCAELİ DE POTANSİYELİ YÜKSEK OLAN İLLERİMİZ. MİLLETVEKİLLERİMİZ VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI ELLERİNDEN GELENİ YAPMALI.
kerkenkele
06.11.2017 09:30
BURSA İLİ'NE ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN.BİZİM BECERİKSİZLER İSTESELER DE,BU FABRİKAYI SAKARYA'YA GETİREMEZLER..ADAMLAR KATRİLYONLUK YATIRIMI ,DEPREM BÖLGESİ ADAPAZARI'NIN,KARASU'NUN SULAK,YUMUŞAK ZEMİNİNE YAPMAK İSTEMEZLER..BURSA TAM BÜYÜKŞEHİR OLDUĞUNDAN SAKARYA GİBİ 'KÜÇÜKŞEHİR' VE KURUMSALLAŞAMAMIŞ BİR BELEDİYE SINIRLARI İÇİNE YATIRIM YAPMAZLAR.BU KONUDA İŞ,SN.ERDOĞANDAN DEĞİL 5 FİRMAYI İKNA EDEBİLMEKTEN GEÇER.O DA ZOR TABİİ.
yorumcu
06.11.2017 09:22
saman ithal eden bi ülkede yerli arabamı yapılacakmış. Yerli samana ne olmuş. bu işin fikir babaları neden lüx alman arabalarına biner...KANDIRILDIM BEN OLMASIN..KANDIRILMAYALIM YİNE...
İstihdam
06.11.2017 05:43
Ne yapıp edin bu fabrikayı başka şehire kaptırmayin! Çalışın yetkililer çalışın!
Online Ziyaretçiler