Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

İşçinin sorunları bu kongrede ele alındı!

Türkiye Kooperatif, Ticaret, Eğitim ve Büro İşçileri Sendikası (KOOP-İŞ) Genel Başkanı Eyüp Alemdar, "Sağlam temellere dayalı güçlü bir ülke yoksa hak da olmaz, hukuk da olmaz, sendika, toplu sözleşme de olmaz, daha da kötüsü o ülkenin geleceği olmaz." dedi.

18:32   |   05.11.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi
  6. Haber Resmi

Sendikasının Sakarya Şubesi'nce Serdivan Belediyesi konferans salonunda düzenlenen 13. Olağan Genel Kurul'da konuşan Alemdar, ülkenin zor bir süreçten geçtiğini ancak hiçbir zaman umutsuz olmadıklarını çünkü milletin bu zor günleri birlik ve beraberlik içerisinde aşacağına inandıklarını söyledi.


Alemdar, ülkenin geçen yıl 15 Temmuz'da büyük bir badire atlattığını, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) yuvalanmış bir terör örgütü ve onun sivil uzantılarının hain darbe girişimini yaşadığını anımsatarak, "Allah'a şükrediyoruz ki bu girişim, kahraman milletimiz sayesinde başarılı olamadı. Bütün bu yaşadıklarımızın ardından dileğimiz, ülkemizde huzur ve istikrarın tam anlamıyla sağlanmasıdır. Allah, bize bir daha böyle karanlık günler göstermesin." diye konuştu.


İşsizlik ve kayıt dışı istihdamın ülkede her geçen gün arttığını öne süren Eyüp Alemdar, taşeron ve geçici işçilerin uzun zamandır kadro beklediğini kaydetti. Hükümetin bu konuda işçilere kadro sözü verdiğini hatırlatan Alemdar, "Bundan büyük mutluluk duyuyoruz ancak biz bu arkadaşlarımızın kamu işçisi sıfatı ile istihdam edilmelerini talep ediyoruz." dedi.Yaşadıkları en önemli sorunlardan birinin de vergide yaşanan adaletsizlik olduğunu dile getiren Alemdar, şöyle konuştu:"Bu ülkede ne yazık ki asgari ücretli, oransal olarak bir kısım kuyumcudan, bir kısım doktordan, müteahhitten daha fazla vergi veriyor. Oysa bildiğiniz gibi anayasamızın 73. maddesine göre kamu giderlerini karşılamak üzere herkes mali gücüne göre vergi ödemekle yükümlüdür. Bu nedenle vergide adaleti sağlamak için az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınmalıdır. Böylece de vergi adaleti sağlanmış olur."


Alemdar, sendika açısından tarihi bir dönemden geçtiklerini vurgulayarak, sendikanın her geçen gün büyüyerek güçlendiğini anlattı. Üye sayılarının yıllar içerisinde katlanarak 50 binin üzerine çıktığını ifade eden Alemdar, emeği geçen herkese teşekkür etti. 


Konuşmasında yaptıkları ve planladıkları çalışmalara da değinen Alemdar, sözlerini şöyle tamamladı: "Ülkemizde ve çalışma hayatında ortaya çıkan her türlü olumsuzluğa rağmen bizim gelecekten asla ve asla umutsuz olma lüksümüz yoktur. Alın terinin temsilcisi olan bizler, gelecekten hep umutlu olmak zorundayız. Umudu yeniden yeşertmeliyiz. Her şeye rağmen ülkemizde barış ve huzur dolu, güzel günlerin geleceğine inanıyorum. Bize düşen, birliğimizi ve beraberliğimizi korumaktır. Biz ekonomisiyle güçlü bir Türkiye istiyoruz, dış politikada etkili, güvenli bir ülke istiyoruz. Bizim, çocuklarımıza huzur ve güven içinde bir ülke bırakma borcumuz var. Bunun için millet olarak üzerimize düşeni yapmalıyız. Sağlam temellere dayalı güçlü bir ülke yoksa hak da olmaz, hukuk da olmaz, sendika, toplu sözleşme de olmaz, daha da kötüsü o ülkenin geleceği olmaz. O nedenle hep birlikte ele ele, gönül gönüle olalım, atalarımızın canları ve kanları pahasına kurdukları bu güzel vatana sahip çıkalım."


Öte yandan genel kurula tek listeyle giren sendikanın mevcut şube başkanı Şevket Ulusinan, güven tazeledi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Ekonomi

Medyabar.com bugun 138995 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3900 kere okundu
YORUMLAR 6 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Mesut Mehmet
06.11.2017 18:14
İşcinin sorunlarının iktidar yetkililerinede anlatıldığı güzel bir kongre oldu. Orada olsaydınız özellikle Genel Başkan ve Cemal başkanı ayakta alkışlardınız. Teşekkürler diklenmeden dik durmak budur işte.
ÖZKAN ÇAKIROĞLU
06.11.2017 16:45
genel kurulu yakından takip ettiğinize eminmisiniz? Genel kurulda taşeron arkadaşlarımızın durumu, ayrı bir şirkette değil devlet çatısı altında istihdam edilmesi gerektiği,kıdem tazminatı konusu sendikaların örgütlenmesinin önündeki engeller vergi adaletsizliği, özelleştirme konuları bunların hepsi konuşulduğunda siz neredeydiniz? Birde Allah ın yarattığı kullarının dış görünüşü ve tipi ile ilgili konuşmak hiç hoş değil..
merda
06.11.2017 14:23
sendikacılar patron yanlısı 5 yaşındaki çocuğa sorsanız üye müye olmaz artıkkk güvenilcek sendikamı kaldı 15 yıldır....Hepsi işçi düşmanı..
Kemal
06.11.2017 02:56
50.000 kişi *50 Lira iyi para gereksiz sendikanın gereksiz başkanları.. Bu dünyada işiniz iti amma öbür dünyayı bilmem.. Not: eyyüp senin tipini gördüğüm de beni bi gülme alıyor neden acaba
hasannnn
05.11.2017 21:44
İşçinin olmadığı toplantıda işçi sorunu mu çözülür ula. Patronlar, yandaş taşeroncular, siyasi iktidar yanlıları toplanmış işçi sorunlarını konuşuyor hemi. yavaş konuşun.
Şaban Üstkaya
05.11.2017 21:24
Taşeroncu başkanlar da orda. Yani ensesi kalanlar ortamında işçi hakları tartisiliyorsa ben buna sadece gülerim. Samimiyete davet ediyorum.
Online Ziyaretçiler