Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Traktör ihracatına Sakarya damgası

TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, firmalarının Türkiye traktör pazarı büyüme oranından fazla büyüdüğünü bildirdi.

23:12   |   07.11.2017
Haber Resmi

Özdemir, bir otelde basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda, 63 yıllık geçmi̇şi̇ olan fi̇rmalarının Türk çi̇ftçi̇sinin yanı sıra dünya çi̇ftçi̇si̇ne de değer kattığını, Ankara ve Sakarya'da üretilen traktörlerinin 5 kıtada 130'dan fazla ülkeye ihraç edildiğini, ülkenin traktör ihracatının yüzde 87'sinin firmalarının yapmasının haklı gururunu yaşadıklarını belirtti.


Yurt içinde yıllardır satılan her iki traktörden birinin kendi fabrikalarından çıktığını, 11 yıldır kesintisiz üst üste lider olduklarını anlatan Özdemir, bu durumun çiftçinin teveccühü sonucu ortaya çıktığını kaydetti.


Bu yılki rekolte ve gıda fiyatlarındaki artışın traktör pazarında büyümeye sebep olduğuna işaret eden Özdemir, şunları söyledi:"2017 yılı Türkiye'de iki üç nokta dışında genel olarak yağışların mevsim normallerinde olduğu, bereketli, rekolte ve gıda fiyatlarının yüksek olduğu bir yıldı. O nedenle bu yıl traktör pazarı ağustos sonu itibarıyla geçen yılın yüzde 2,6 üzerine çıktı. Türkiye'de geçen yıl traktör satışında rekor kırılmıştı. Toplam 70 bin 205 traktör satılmıştı. Bu yılın ocak-ağustos döneminde geçen yılın aynı dönemine göre traktör satışları yüzde 2,6 arttı. Biz TürkTraktör olarak Türkiye ortalamasının üzerine çıktık. Eylül sonu itibarıyla TürkTraktör yüzde 11 büyüdü. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz."Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Ekonomi

Medyabar.com bugun 26067 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2315 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler