Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Sapanca'ya teleferik projesine onay

Sapanca'ya yapılması planlanan teleferik projesine meclisten onay çıktı.

15:33   |   11.11.2017
Haber Resmi

Sapanca'ya yapılması planlanan teleferik projesine meclisten onayı çıktı. Meclis üyeleri, çalışmaların başlatılabilmesi için belediye şirketi SAPAŞ ve Belediye Başkanı'na oy birliğiyle yetki verildi.


Belediye Kasım ayı olağan toplantısında görüşülen, "Kırkpınar Hasanpaşa ve Mahmudiye Mahalleleri arasında yapılması planlanan teleferik tesisi için belediye şirketi olan SAPAŞ Turizm Gıda İnş. San. ve Tic. A.Ş ile her türlü iş ve işlemlerin yapılması konusunda, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 38.Maddesinin "g" fıkrası gereğince, belediye başkanına yetki verilmesi" maddesi oy birliğiyle kabul edildi. 


Sapanca'da bacalı sanayi olmaması sebebiyle ilçenin turizm ve eğitimle gelişeceğine dikkat çeken Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, "Elimizden geldiği kadarıyla bu yönde çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Eğitim ve turizm konusunda çalışmalarımız ortada. Yine bir turizm yatırımı ve ilçemize değer katacakolan teleferik projesi için çalışmalara başladık. Belediyemizden 1 lira çıkmadan bu projeyi gerçekleştirmek istiyoruz. Türkiye'deki teleferik projelerinin yüzde 80'ini yapan firma ile diyalog içerisindeyiz. Bugün meclisimizden yetki aldıktan sonra çalışmalara resmi anlamda start vereceğiz ve gerekli izinlerin alınması için çalışmalara başlayacağız" diye konuştu.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 33038 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3052 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler