Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Hendek OSB ağzına kadar dolu

Hendek Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Bodur yeni yılda genişlemek için hazırlık yaptıklarını açıkladı.

14:33   |   14.11.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi

352 Hektar alana kurulu Hendek Organize Sanayi Bölgesi'nde ki bütün parseller sanayiciye tahsis edildi.


10 bin kişiye istihdam sağlayan OSB yeni yatırım tekliflerini kabul etmiyor. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Bodur yeni yılda genişlemek için hazırlık yaptıklarını açıkladı.


Sakarya'nın ikinci organize sanayi bölgesi olan Hendek OSB planlı yapılaşması, alt yapı ve üst yapı yatırımlarının tamamlanmasıyla göz dolduruyor. Ödüllü hizmet binasının yanı sıra sosyal donatı alanlarıyla da dikkat çeken sanayi bölgesinde 2018 yılında hizmet vermeye başlayacak cami inşaatı hızla yükseliyor. Hendek OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Bodur OSB'nin ağzına kadar dolduğunu Hendek ve TEM yönüne genişlemesi gerektiğini söyledi.


79 SANAYİ KURULUŞU
Şükrü Bodur İSO'nun açıkladığı ilk 500 listesinde yer alan 8 firmanın Hendek'te konuşlandığını belirterek "Hendek OSB'de 95 parselin tamamı satıldı. 79 sanayicimiz satın aldıkları parsellerin üzerine yatırım yaptılar. Sanayiciye satılan parsellerin yüzde 90'ında üretim yapılmakta. Yüzde 10'luk kısımda yeni yılla birlikte üretim yapmaya başlayacak. 10 yabancı yatırımcı 69 yerli müteşebbisimizin yatırımı var. Şu anda gelen yeni yatırım taleplerine cevap veremiyoruz" dedi.


BÜYÜMEMİZ LAZIM
"Organize Sanayi Bölgemizi Güney ve Doğu yönüne doğru büyütmek istiyoruz. Gerek yurt içinden gerekse yurt dışından ciddi firmaların yatırım talepleri var. Hendek OSB yeni yapılacak 3. Köprü bağlantı yolunun kenarında tren yolunun geleceği, TEM ve D-100'e komşu. Karasu Limanını da hesapladığımızda ciddi bir ulaşım aksının ortasındayız. Valimizle, Büyükşehir Belediye Başkanımızla, Bakanlığımızla ön görüşmelerimizi yaptık. Daha çok insanı istihdam etmek, şehir ekonomisine katkı vermek için büyümemiz lazım. Büyümek için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bir aksilik olmaz ise yeni yılda gerekli başvurularımızı yapacağız"


MESLEK LİSESİ YAPACAĞIZ
Organize Sanayi Bölgesi içerisinde meslek lisesi yapmak için arsalarının hazır olduğunu aktaran Başkan Bodur "Sanayicimizin talebi doğrultusunda bölümleri olan bir okul yapmak istiyoruz. Milli Eğitim yetkilileri ile görüşüp yeni yılda planlamada yer alacağımızı düşünüyorum. Müteşebbisin en büyük talebi nitelikli ara eleman. Bu ihtiyacı karşılayacak, modern bir eğitim kurumumuz olacak. Açacağımız okuldan mezun olacak gençlerin iş garantisi olacak. Okul-sanayi işbirliğinde başarılı bir çalışma olacağını düşünüyorum" dedi.


ÇEVRECİ OSB'YİZ
Hendek'te kirli sanayinin olmadığına vurgu yapan Başkan Şükrü Bodur "Çevreyi kirleten fabrika yok. Ancak atıkların arıtılarak salınması için arıtma tesisimiz çalışıyor. Hendek Organize Sanayi Bölgesi modern yapılaşmasının yanında çevreci, insan odaklı bir sanayi bölgesi" dedi. Başkan Bodur 10 bin kişiye istihdam sağlayan Hendek OSB'nin yeni yılla birlikte çalışan sayısını yüzde 20 artıracağına inanıyor. Sanayicinin yönetim kuruluna çok yardımcı olduğuna vurgu yapan Bodur "Müteşebbis arkadaşlarımız sağ olsunlar. Her konuda bizim yanımızda yer alıyor. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.


Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Ekonomi

Medyabar.com bugun 61340 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2718 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler