Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

TES-İş Genel Başkanından taşeron isyanı!

İrfan Kabaloğlu'nun yeniden TES-İş Şube Başkanı seçildiği genel kurulda konuşan sendikanın Genel Başkanı Mustafa Şahin, 'Taşeron kadroya alınacak sözü verildiğinden beri ne olacağını bilen yok' dedi.

21:23   |   18.11.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi

MEDYABAR.COM

Azim ÇELİK haberi

Türkiye Enerji Su ve Gaz İşçileri(TES-İŞ) Sendikasının 11. Olağan Genel Kurulu yapıldı.TES-İŞ Genel Başkanı Mustafa Şahin'in Divan Başkanlığını yaptığı Genel Kurula, Genel Başkan Yardımcıları, TES-İŞ Genel Mali Sekreteri Sedat Çokol, Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman,  SEDAŞ, İZEYDAŞ, İZGAZ, TEİAŞ, TEDAŞ ve DSİ'nin idarecileri ve sendika üyeleri katıldı.


Genel Kurul öncesi konuşan Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu, önceliklerinin örgütlenme olduğunu, bundan 5 yıl önce 900 civarında olan sendika üye sayısının şimdi 2 bin 300 olduğunu söyledi. Çalışma hayatının sendikal anlamda iyi bir dönem yaşamadığını belirten Kabaloğlu, "Sendikaların işlevleri kaldırılmak isteniyor. Sendikasız bir endüstri ilişkileri sistemi getirilmeye çalışılıyor. Sendikal örgütlenme ve problemleri devam ediyor. İstihdam ve iş güvencesi ortadan kalkıyor. Taşeronlaşma ve kayıt dışı istihdam yükseliyor. Yorulmadan pes etmeden yola devam etmemiz gerekiyor'' dedi


Daha sonra konuşan TES-İŞ Genel Başkanı Mustafa Şahin, Hükümetin taşeron işçiler ile ilgili yürüttüğü çalışmanın kendilerinden gizlendiğini ifade etti.

Şahin taşeron işçilerin kadroya alınması konusunda hükümetin yürüttüğü çalışmaları basından öğrendiklerini söyledi.


Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 700 bin taşeron işçiye kadro sözünü hatırlatan Mustafa Şahin, "O günden buyana kimin ne yaptığını bilen yok. Taşeron firma da çalışan taşeronun ne olacağını söylediği yok. Onlar kapı dışında kalacak. Üç yıl seni kadroya alalım sonra bakarız demek doğru değil. Yıllarını işine vermiş insanları dışarıda bırakılmasına biz karşıyız" dedi.


Kadro verilecekse herkese ayrım yapılmadan verilmesi gerektiğini belirten Şahin, "Kimsenin bir birinden farkı yok. Biz işçiye işçi kadrosu memur olana memur kadrosu verilsin diyoruz, onlar yok hepsi memur olsun diyor. Dozer kullanan adama memur kadrosu vermeye çalışıyorlar. Biz ne verirsek kabul edeceksiniz denen bir anlayışı kabul etmiyoruz. Bizden olmazsanız sizi kadroya aldırmayız diyen sendikal anlayışı da kabul etmiyoruz." İfadelerini kullandı.


Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Yapılan seçimlerde 155 delege oy kullandı. İrfan Kabaloğlu 155, Naci Çolak 152, Hasan Arıcı 154, Soner Gülsün 152 ve Rıdvan Akın 150 oy aldı. Oylama ile Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu, ikinci dönem için şube Başkanı oldu. 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Ekonomi

Medyabar.com bugun 158992 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2808 kere okundu
YORUMLAR 3 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
taşeronnn
20.11.2017 09:12
ADAM HAKLI - KADRO GELDİ DİCEKLER Bİ BAKMIŞSSIN KADRO İLE YAKINDAN UZAKTAN İLGİSİ YOK. YOK YENI STATU 4E GIBI 3 YILDA BI SOZLESME MAASDA ARTIS YOK . EEEE NE ANLADIM BEN BU KADRODAN - ALGI OPERASYONU BU. ESİT İSE ESİT ÜCRET OLMADIKTAN SONRA GERİSİ HİKAYE
Baba Hayro
19.11.2017 19:50
Ben Sn.Tayyip Beyden taşeronla alakalı bir kelime duymadım..Gerisi zaten sinek vızıltısı gibi...Ne diyorlar yıllardır;Çok ciddi çalışıyoruz,Oldu olacak,Eli kulağında,O iş bitti gözümüz aydın,Her an çıktı çıkıyor,Ah bir bilseniz biz nasıl detaylı çalışıyoruz vs.vs.'' Benim Taşeron kardeşlerim bu işler fasa fiso gelmeyin bu oyunlara..Muhterem Asrın Liderimiz demeden bir kişiyi bile kadroya alamazlar,zaten alma niyetleri de yok,Ne diyorlar özel sözleşmeli personel veya kamu şirketinde çalışan personel,yine 3 yıllık sözleşme vs.vs.Neyse ne diyelim Eşit şartlarda çalışmak her vatandaşın Anayasal hakkı ama Hukuk nerede??? Adalet Nerede??? Gerçi Adalet ön adlı bir partimiz var ama adalet sanırım sadece partililere işliyor.
Kerim SERDAROĞLU
19.11.2017 11:02
SLM İRFAN BAŞKANIM HAYIRLI OLSUN
Online Ziyaretçiler