Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

DP'den emekli öğretmen Uzun'a plaket...

Demokrat Parti 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebi ile partinin kurucularından emekli öğretmen Ahmet Uzun'a günün anısına plaket taktim etti.

15:32   |   23.11.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi

Parti binasında gerçekleşen etkinlikte DP İl ve İlçe Teşkilatı hazır bulundu. DP İl Başkanı İsmail Ergül'den plaketini alan emekli öğretmen Ahmet Uzun,'' Bu anlamlı gününde beni mutlu eden dava arkadaşlarımı teşekkür ediyorum'' dedi.


Uzun'a emeklilik hayatında başarılar dileyen DP İl Başkanı İsmail Ergül, ''24 Kasım'a dair ilk temennimiz, öğretmenlerimizin hak ettiklerine kavuştukları yarınlardır'' dedi.

Eğitimin önemini işaret eden İl Başkanı İsmail Ergül, ''Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün ''Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister'' diyerek hedeflerini belirlediği öğretmenlerin yetişmesi, cumhuriyetin temel ilkelerinin mevcudiyeti ile kaimdir'' diye konuştu.


''EĞİTİM KALİTESİNİN ARTMASINDA MUVAFFAK OLAMADILAR''


Ergül, ''Hükümet 16 senedir, her bakan değişikliği ile eğitim sisteminde köklü değişiklikliler yapmış ancak eğitim kalitesinin artmasında muvaffak olamamıştır. Sistemi milli olmaktan öte, her yeni gelen bakanla değiştirerek şahsi bir hale getiren iktidar; 15 Temmuz sonrası okullarda darbe girişimini anlatarak 'öğretmen'in öneminin nihayet farkına varmaya başladığını kanıtlamıştır.


Kendi sırtından yükün alındığını düşünerek, fikri aidiyetleri ve inanışlarına yakın olan cemiyet ve cemaatlerin eğitim faaliyeti içerisinde olmasına müsaade eden hükümet; umarız ki bu musibetin, kulak asmadığı nasihatlerden evla olduğunu anlamıştır.


Görevi başında şehit olmuş, diplomasını hayatı için vakfiye bilmiş, ahrete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; bizlere, dünlere, bugüne emek vermiş, yarına da emek verecek olan öğretmenlerimizin önünde saygı ile eğiliyorum.''dedi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 143316 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1563 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler