Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Seçimi kaybeden başkan CHP'yi topa tuttu

CHP Kaynarca'da mevcut başkan Ersan Ceylan'ın yeniden başkan seçildiği kongrede CHP'nin çalışmaları eleştirildi.

22:57   |   27.11.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi

Kaynarca Konak Mahallesi'nde Vedat Balta'ya ait kahvehanede yapılan kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı. İlçe Başkanı Ersan Ceylan açılış konuşmasından sonra hesap ve çalışma raporlarını okudu. Raporlar oy birliği ile kabul edildi. 


ÜRETİCİ 
Kongrede konuşan CHP Sakarya  İl Başkanı Ayça Taşkent, "Tarımda üreticilerimiz emeklerinin karşılığını alamıyor. Tarıma ayrılan topraklar her geçen gün azalıyor. Köyden kente göçen gençlerin iş bulabilme şansları da azalıyor. Bütün bu sorunları göze aldığımızda CHP'nin sorumluluğunun ne kadar büyük olduğunu hepimiz biliyoruz" dedi. 


CHP BİNASI 
İlçe Başkan adayı Önder Yıldız'ın yaptığı  konuşmadan bir bölüm şöyle: "İlçe binamız Ersan beyin görev yaptığı zamanda 10 gün açık kalamadı. Bundan rahatsız olduk. Yönetim çalışmadı, çalıştırılmadı. Veya çalışamadı. Bunu hepiniz biliyorsunuz. 


OLAYLAR
Referandum çalışmalarında haberdar edilmedik. İlçemizin çok önemli konularından birisi OSB'ler konusunda, toplumsal olaylar konusunda partinin öncülük etmesi lazım, beyanda bulunması lazım. Kaynarca'da Suriyeli kadına tecavüz olayında başkan sessiz kaldı, niye sessiz kalıyoruz arkadaş kimden korkuyoruz. Sayın başkan bunun cevabını bekliyorum senden. 


CHP OLARAK SEYİRCİ KALINIYOR
Belediye Küçükkaynarca sınırına yakın bölgede 2 bin dönüm araziyi imara açtı. Belediye yüzde 35 alması gerekirken bazı bölgelerde yüzde 38 bazı bölgelerde 35 bazı bölgelerde yüzde 25 aldı. İki bin dönüm yerde 2 bin bina yapılacağını kabul ediyoruz, çift daireden 4 bin, 3 kattan 12 bin, 4'er kişiden hesap edersek 48 binin dörtte biri çocuk olsa 12 bin. Ama belediye maalesef bu araziye bir tane okul yeri bir tane kampüs yapmadı. Biz yine buna CHP olarak seyirci kaldık. 


SEL FELAKETİNE UĞRAYANLARA GİDİLDİ Mİ
İlçemiz yoğun yağışlardan dolayı 2 defa sel felaketi yaşadı. bazı evler ve dükkanlar zarar gördü. Bu insanlara ilçe yönetimi gidip bir geçmiş olsun dileğinde bulundu mu? Belediye'ye bir öneride bulundu mu bunu da merak ediyorum. 
Delege arkadaşlarımızın bazıları delege olduğunu bilmiyor. Bazıları bugün seçim olduğunu bilmiyor. Bu nasıl çalışmadır bunun da açıklamasını istiyorum. Delege listesi internette yok. Niye yok cevabını istiyorum. 


ERSAN CEYLAN SORULARA YANIT VERMEDİ. 
Başkan adayı Ersan Ceylan, önündeki metine bağlı kalarak yaptığı konuşmada diğer aday Önder Yıldız'ın eleştirilerine ve sorularına cevap vermedi. Ceylan'ın yerel konuları değinmediği konuşmasından bir bölüm şöyle: "Gün birbirimizi eleştirme günü değildir. Gün suçlu arama günü değildir. Gün enerjiyi içimizde harcama günü değildir. Gün kişiler üzerinden siyaset yapma günü değildir. Gün tek yürek, tek ses, tek yumruk, kenetlenme günüdür. Gün umutları aydınlık yarınlarımız için tazeleme günüdür. Gün yıkıcı olmadan,ayrışma olmadan, sevgi ile, dostça, kardeşçe, barış içinde yaşayacağımız güçlü bir Türkiye için, cumhuriyetimiz için, vatanımız için, bayrağımız için el ele verelim. Aydınlığa adım adım yaklaştığımız umutlarımızın yeşerdiği, birlik ve beraberlik içinde sevgi ile kenetlendiğimiz bir gün olsun."
İl Başkanı Ayça Taşkent'in İki başkan adayının konuşmasından sonra başka söz vermemesi bazı partililerce eleştirildi.


Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. İl Başkanı Ayça Taşkent'in Divan Başkanlığını yaptığı kongrede 2 liste yarıştı. 52 Delegenin bulunduğu kongrede 37 delege oy kullandı. Oyların 24'ünü Ersan Ceylan, 13'ünü Önder Yıldız aldı. 


ERSAN CEYLAN'IN LİSTESİ
Ersan Ceylan (Başkan), Yönetim Kurulu (Asil) Nejdet Baydar, Şevket Candan, Şule Çelik, Ergün Demircan, Levent Gönül, Kıymet İçöz, Mehmet Öz, Kemal Sağır, Ali İhsan Sert, Okay Temel, Serkan Yüksel, Yılmaz Yenilmez. İl Delegeleri: Sezai Şeker, Nejdet Baydar, Yılmaz Yenilmez, Serkan Yüksel, Ali İhsan Sert, Ersan Ceylan. 


ÖNDER YILDIZ'IN LİSTESİ
Önder Yıldız (Başkan), Yönetim Kurulu (Asil) Ramazan Adıgüzel, Hatice Altıntaş, Şafak Altıntaş, Arife Balta, Bekir Benli, Zeki Çoban, Onur Dağhan, Kamuran Durman, Harun Durman, Cihan Güler, Nejdet Yavaş, Olcay Yazgan. 
İl Delegeleri: Öner Acar, Hatice Altıntaş, Mustafa Aydoğdu, Arife Balta, Macit Göbekçioğlu, Önder Yıldız. 


 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 26377 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3170 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
kaansoylu
27.11.2017 23:38
açılmayan binaya aynı başkan, komik bunlar ya, yazık verdiğimiz oylara
Online Ziyaretçiler