Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Sakarya Ekonomi'nin yeni sayısı çıktı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası yayın organı olan Sakarya Ekonomi Dergisi 93. sayısıyla SATSO üyelerinin ve okurların beğenisine sunuldu.

13:15   |   28.11.2017
Haber Resmi

Yaklaşık 20 yıldır 3 ayda bir yayınlanan ve 8000 tirajı ile SATSO ve üyeler arasında iletişimi güçlendiren süreli yayının bu sayısında Sakarya ekonomisinden, tarihine, Oda faaliyetlerinden, komite ve komisyonların çalışmalarına, gündemdeki konular ile ilgili makalelere kadar pek çok konuda değerlendirmeler bulunuyor.


Ayrıca geçtiğimiz ay gerçekleştirilen 100. yıl Ödül Töreni de SATSO Ekonomi Dergisi'nin ana konuları arasında yer alıyor.


SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul dergideki Başkandan yazısında yerli otomobil üretiminde merkez üssünün Sakarya olması, SATSO'da nitelikli istihdam çalışmaları, kümelenme faaliyetleri ile ilgili konularda bilgi verdi.


Başkan Kösemusul Dergi'deki giriş bölümünde özetle şunları dile getirdi:  ''Sakarya Ticaret ve Sanayi Odamızın kuruluş yılı olan 1917'den bugüne kadar şehrimiz birçok imtihan yaşasa da hayal dahi edilemeyen çalışma ve hizmetlere ev sahipliği yapmıştır.


Ayrıca stratejik yatırımlar için de en güçlü aday konumundadır.


Dünyada mevcut olan küresel rekabete karşı ülkemizin hedeflerine kavuşabilmesi için bizim az çalışma, ufak meseleleri büyük sorunlar haline getirerek iş ve sosyal yaşamımızı içinden çıkılmaz bir hale getirmek gibi seçeneklerimiz yoktur.


Sakarya'mız Türkiye'nin ilklerine tarihte olduğu gibi bugün de yarın da imza atmaya devam edecek ve 2023'ün lokomotif şehri, Türkiye'nin yıldız şehri Sakarya olacaktır. Ülkemizin, şehirlerimizin, hepimizin hedefleri var.'


Dergiyi internet bağlantılı olarak da okuyabilirsiniz.


http://bilgi.satso.org.tr/yayin/114/sakarya-ekonomi-dergisi-sayi-93.aspx

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Ekonomi

Medyabar.com bugun 27791 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 649 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler