Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Kış aylarında cilt sağlığı için bunlara dikkat!

Özel İnci Göz Hastanesi Cildiye ve Dermatoloji uzmanı Dr. Melih Koruyucu "Kış aylarında cilt sağlığımız" hakkında bilgi verdi.

11:36   |   29.11.2017
Haber Resmi

Cildimiz her an dış etkenlerle irtibat halindedir. Bu sebepledir ki fiziksel olaylar cildinizi ciddi oranda etkiler.


Kışın soğuk kuru ve kirli havası ile birlikte nem rüzgâr ve Asit yağmurlarına gerekli önlemleri almak gerekir. Melatonin hormonları kapalı ve güneşsiz ortamları fazlasıyla sever, böylelikle de bazı deri hastalıkları harekete geçer. Soğuklarla birlikte de kendinden fazlaca söz ettirir. 


Özel İnci Göz Hastanesi Cildiye ve Dermatoloji uzmanı Dr. Melih Koruyucu; dolaşım problemlerinin tetiklediği cilt hastalıklarının da kış aylarında daha çok görüldüğünü ifade ederek bazı egzama türlerinin de fazlaca tespit edildiğini belirtti.
 
Uz. Dr. Melih Koruyucu, Cilt hastalıklarında strese bağlı olarak gözle görülür bir artış mevcuttur diyerek alınması gereken önlemleri şöyle sıraladı.


Öncelikli olarak soğuktan korunmalıyız. Cilt kuruluğunu kozmetiklerle engellemeliyiz. Sobalı klimalı ve kapalı yerlerde kalındığında nemlendiricileri kullanmalıyız.


Ayrıca nem oranının azaldığı soğuk kış günlerinde bol su içerek derimizin nem oranını ve esnekliğini sağlamalıyız.


Bol su içerek vücudumuzdan çok sayıda toksin atılır. Günde en az 2 litre su içerek hücreleri temizleyip dolgunlaştırmak mümkündür.


Böylece cildimizin parlak diri ve genç kalmasına fırsat vermeliyi Özel İnci Göz Hastanesi Cildiye ve Dermatoloji uzmanı Dr. Melih Koruyucu, "Kış aylarında mevsiminde yetişen meyve ve sebzeleri bolca tüketerek, C vitamini içeriği sayesinde cildimizin diri ve genç kalmasını sağlarken tüm vücudumuz içinde doğal bir antioksidan işlevi gören bu beslenme düzenini asla ihmal etmemek gerekir." diyerek sözlerini tamamladı. 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Kadın-Sağlık

Medyabar.com bugun 127651 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1808 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler