Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Yeşil Dostu Hastaneler Projesi başladı

MARKA tarafından desteklenen Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nin Yeşil Dostu Hastaneler Projesi kapsamında kamu hastanelerinin çevre ve atık yönetimi uygulamaları masaya yatırıldı.

16:42   |   29.11.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi
  6. Haber Resmi

Sakarya Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanlığı tarafından Kalkınma Ajansı 2017 Teknik Destek Proje çağrısı kapsamında "Yeşil Dostu Hastaneler" proje başlığı ile başvuru yapıldı. Hazırlanan proje başarılı projeler arasında yer alarak Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği (MARKA) tarafından desteklenmesine karar verildi. Uygulamaya başlanan proje kapsamında Kocaali, Ferizli, Pamukova ve Kaynarca ilçe hastanelerinde Kalkınma Ajansının ilgili uzmanları ile Genel Sekreterlik temsilcileri tarafından ziyaretler gerçekleştirildi.


Proje uygulama aşamasında çevre ve atık yönetimi konusunda mevcut durum analizi yapılarak, atık prosesi, atık yönetim planı, çevre mevzuatı kapsamında alınan belgeler ve tesisin işlevselliği değerlendirildi. 28 Kasım tarihi itibariyle proje tamamlanırken, ziyaretler sonrası oluşturulan raporlar tüm hastane yöneticileri ile Genel Sekreterlik yönetiminin bir araya geldiği toplantıda değerlendirildi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Kadın-Sağlık

Medyabar.com bugun 25249 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1205 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler