Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Kösemusul'dan iş dünyasına gayret mesajı

(TİM), 2017'nin Kasım ayı ihracat verilerine göre Sakarya ihracatta Türkiye'deki ilk 10 il arasında 7. sırada yer aldı.

14:12   |   01.12.2017
Haber Resmi

Buna göre, ülke ihracatı Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre 14,2  artarak 13 milyar 629 milyon olurken, bu yılın Ocak-Kasım döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,7 artış ile 142 milyar 663 milyon dolara ulaştı.


Sakarya Kasım ayı ihracatı Geçen yılın aynı ayına göre kıyaslandığında yüzde 21.2 artış gösteren Sakarya'nın ihracat performansı yükselmeye devam ediyor.


Sakarya'nın Kasım ayı ihracatı 451 milyon 672 bin 62 dolay olarak gerçekleşti. 


Sakarya, Kasım rakamlarıyla en çok ihracat yapan ilk 10 il arasında 7. sırada yer alırken, 25 sektörde, 109 ülkeye ihracat gerçekleştirildi.


İhracat başarısından duydukları memnuniyeti paylaşan Başkan Mahmut Kösemusul, şehrin iş dünyasını kutlarken,  ihracatçı ilk 5 il arasında olmak hedefinde gelinen son noktayı yeterli görmediklerini, şehrin üretim yeteneğini ve ihracatçı sayısını artırarak hedefe ulaşacaklarını dile getirdi.


Türkiye ekonomisinin başarı yürüyüşünü sekteye uğratmak için atılan tüm adımlara karşı birlik ve beraberliğin sarsılmaz gücüyle kararlı ve dik duruş gösterecek irade ve imkâna sahip olduklarını aktaran Başkan Kösemusul, "Sakarya'mız iş dünyası hedefe ulaşma inancıyla üretecek ve büyüme yolculuğunu sürdürecektir." diye konuştu.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye ekonomisinin önemli mesafeler aldığının altını çizen Kösemusul, reform ve istikrar adımlarıyla çehresi değişen ülkenin, iş dünyasının gayretli katkılarıyla 2023 hedeflerine ulaşacağına olan inancını paylaştı.


Finansal algı operasyonlarının devreye sokulduğu süreçlerden geçtiklerini belirten Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Kösemusul, "Ülkemizin ve şehirlerimizin kalkınmasını ve gelişmesini istemeyenlerin tehdit ve çabalarına karşı, aziz milletimizin güçlü liderinin arkasında daha dirençli ve kararlı olacağına, olumsuzlukları büyük sorunlar haline getirmeden çok çalışarak başarıya ulaşacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Ekonomi

Medyabar.com bugun 25229 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1153 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
merda
01.12.2017 15:08
BEN CEBİME GİRENE BAKARIM 1404 TL YE VE ONA YORUM YAPARIM AYIN 10 GÜNÜ TOK 20 GÜNÜ AÇ YASATIYOR A SKERİ YASAM İŞTE..
Online Ziyaretçiler