Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Öğütlü 112 'yi ziyaret etti

İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Aziz Öğütlü 112 Acil Sağlık Hizmetleri haftası nedeniyle 112 istasyonlarını ziyaret etti.

14:51   |   03.12.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi

Öğütlü'ye bu ziyareti sırasında 112 Acil Sağlık Hizmetlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı Dr.Mustafa Ezen ve Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Doğan Öztürk ve İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. İsa Baygın da eşlik etti.


Ambulanslarda görev yapan personelle tek tek sohbet eden Öğütlü, dilek ve önerileri dinledi. Gerçekleştirdiği ziyaret sırasında ambulansları da inceleyen Öğütlü, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.


Öğütlü: Bu İşin Şakası Olmaz?


Öğütlü yaptığı açıklamada, 2017 Yılı Ekim ayı itibarıyla vaka sayısının 75.522, olay yerinden sağlık kuruluşlarına taşınan vaka sayısının ise 53.285 olduğunu söyledi. 112 Komuta Merkezine gelen 660.487 toplam çağrı sayısının, 583.254' ünün asılsız çağrı olduğunu dile getiren Öğütlü, 112 sağlık hizmetlerinde hayat kurtarmanın zamanla yarışmak anlamına geldiğini, asılsız ihbarların birçok cana mal olabileceğini belirterek "bu işin şakası olmaz" dedi.


Her Zaman, Her Yerde ve Her Koşulda


Öğütlü, "normal şartlarda vakalara ortalama ulaşma hızımız kentselde 8.5, kırsalda 16 dakikadır. 27 Acil Yardım İstasyonu, 54 ambulansımız ile vaka ve koşulların durumuna göre kullandığımız obez ambulansı, kar paletli ambulans, 4 sedyeli ambulans ve motorsiklet gibi donanımlı araçlarımızla da bize ihtiyaç duyulan her yerdeyiz.


Personele Teşekkür


Her zaman, her yerde ve her koşulda, gece-gündüz fedakarca çalışan personelimizin 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftasını kutluyor, teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum." İfadelerinde bulundu.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Kadın-Sağlık

Medyabar.com bugun 94074 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1810 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler