Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Kışlaçay sakinleri otobüs saatlerine isyan etti

Kışlaçay'da otobüs saatlerinde kış tarifesine geçilmesi bölge halkını isyan ettirdi.

09:46   |   06.12.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi

Arifiye'nin Kışlaçay, Çınardibi, Mollaköy, Şekerler mahallelerindeki Sakarya Halk Otobüsü saatlerindeki kış saati uygulaması vatandaşları isyan ettirdi.


Sıkıntılarını şikayetler ile dile getiren vatandaşların imza toplayarak belediyeye başvurması bekleniyor.


Vatandaşların ettiği şikayetlerden bazıları şu şekilde;


- "20.30 Mollaköy'e çarsıdan son araba . Şehir dışından gelen biri, iş yerinde mesaiye kalan biri, ikinci ögretim okuyan biri yada arkadaşlarıyla çay içmek isteyen biri olursa bütün planlarınızı iptal edin 20.30 arabasına yetişin maazallah 2-3 koltuk boş kalırsa onuda kaldırırlar."


- "Rica ediyorum imza toplayıp saatleri değiştirelim mantıklı bir yanı yok sene 1990 değil 2018'e giriyoruz abi saçmalıktır bu."


- "Bence çok erken 20:30 yerine 20:00 ve son araba 23:00 koyulması lazım insanlar eskisi gibi oturup evinde yaşamıyor. Sosyalleşen bu dünyada 20:30 çok erken. Bir misafirliğe giden köy halkı zaten saat 20:00'da misafirliğe gitmek istiyor ama araba yok."


- "Bence normal değil sabah evden çıkıp işe giden arkadaşlar akşam 19:00'da 20:00'da işten çıkıyor bu adamların işi dışında hiçmi sosyal aktiviteleri olmayacak."


Bu şikayetler üzerine diğer mahallelerden bazı vatandaşlar ise otobüs güzergahında ki tüm mahalleler imza toplayıp Belediye'ye başvurmayı talep etti.


Kışlaçay sakinleri, "Bize olayla ilgili; Mahallemizin, Sakarya Halk Otobüsü Ulaştırma Daire Başkanlığınca bir hafta boyunca sekiz ve dokuz buçuk arabaları sayıldı ve onların izni dahilinde mahallemizin otobüs saatleri kaldırıldı" denildi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Sizden Gelenler

Medyabar.com bugun 16675 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 4893 kere okundu
YORUMLAR 3 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
kenan atasoy
13.01.2018 08:47
Belediyecilik denek ticari kuruluş demek deyildir.halka hizmet için bazen zarar etsende halka hizmet etmektir.itfaiye hizmeti karmı ediyor.yolcuların sayılması niyeti zaten göstermektedir.malümdurki.ayakta yolculuk yaptığımız günlerde çok olmuştur..belediyeyer müşterilerimin otobüs şöförleri deyilde vatandaş olduğunu hatırlatır bir şekilde müracat yapılırsa daha isabetli olur
sakarya
06.12.2017 17:30
biz hala otobus zorunlulugu cekiyoruz serdivan gibi bir yerde enson otobus 9,30 yaz kış aynı değişmiyor saat leri sivri tepe
Furkan celik
06.12.2017 12:39
Yararli bir haber insaAllah otobuslerin seyrini degistirir.
Online Ziyaretçiler