Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Böbrek Taşı Ve Tümörü aynı operasyonla alındı

Doğuştan böbrekleri birbirine yapışık olan bir hastanın, bir böbreğini tamamen dolduran taş ve böbrek içinde tespit edilen tümör, aynı seansta, endoskopik bir operasyonla çıkartıldı.

15:19   |   08.12.2017
Haber Resmi

Zorluk derecesi oldukça yüksek olan operasyonu gerçekleştiren ekibin şefi, Op. Dr. Osman Metin; "Kliniğimiz endoskopik böbrek cerrahisinde oldukça fazla deneyime sahip bir merkez ve on yılı aşkın bir süredir kapalı böbrek ameliyatlarını başarıyla uygulamaktayız. Bu hastamızda, doğuştan böbrek yapı bozukluğu mevcuttu ve böbreği dolduran taşlarla birlikte, böbrek içerisinde tespit edilen tümör aynı seansta ve sadece bir delikten böbrek içerisine girilerek, başarı ile tedavi edildi" dedi.


'Perkütan renal cerrahi' adı verilen, kapalı ameliyat tekniğiyle ilgili bilgiler veren, Op. Dr. Osman Metin sözlerini şu şekilde tamamladı; "Perkütan renal cerrahiyle böbrek taşları, tümörler, böbrek kistleri ve idrar yolu darlıkları gibi bir çok hastalık tedavi edilebiliyor."

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Kadın-Sağlık

Medyabar.com bugun 83323 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 5225 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
mehmet
12.12.2017 07:28
hangi hastanede olduğunu da öğrenebilseydik, iyi olacaktı....
Esra can
09.12.2017 01:09
Osman Bey, çok iyi ve başarılı bir doktor.bir kaç defa operasyonlarimi kendisi yaptı.insanin doktoruna güvenmesi çok önemli. Değerli bir insan.
Online Ziyaretçiler