Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Lİsteler, başkanlık hayali olanlar..Geri sayım başladı

Sandık başına gitmeye hazırlanan esnaf geri sayıma başlarken, meslek odalarında adaylar, listeler ve kulisler tüm hızıyla sürüyor. İşte son gelişmeler..

22:08   |   11.12.2017
Haber Resmi

MEDYABAR.COM- SESOB'a bağlı meslek odalarında genel kurul heyecanı sürerken, kongreler için geri sayım başladı. Yeni yılın ilk gününden itibaren başlayacak olan kongrelerin Mart ayı sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. 
 
Buna göre 1 Ocak günü Fırıncılar, Mobilyacılar, Fotoğrafçılar ve Minibüsçüler Esnaf Odalarında genel kurul yapılacak. 
 
4 Ocak günü Sebzeciler ve Meyveciler Odası, 28 Ocak günü ise Seyyar Eşya Giyim Satıcıları Esnaf Odası  ile Kahveciler Odasında, 7 Ocak günü ise Bakkallar ve Bayiler Odasında kongre heyecanı yaşanacak. 
 
Kongre takvimleri belli olmaya başlarken, başkanlık hayali olan isimler çalışmalarını sürdürüyor. 
 
Edinilen bilgilere göre; Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı, Minibüsçüler Odası Başkanı Ali Bektaş, Mobilyacılar Başkanı Muhittin Kılıç, Fotoğrafçılar Odası Başkanı Cevat Davulcu ve Sebzeciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan'a rakip çıkması beklenmiyor. Bu 5  oda da tek listeyle kongreye gidiliyor. 
 
Eşya Giyimcileri Odası Başkanı Yekta Tepe'ye rakip çıkacağı söyleniyor. 28 Ocak'ta üyelerinin karşısına çıkmaya hazırlanan Tepe'nin pazarcı esnafıyla ilgili çalışmaları, görüş ve temasları nedeniyle kongreye güçlü bir şekilde girdiği belirleniyor. Olası bir rakipte Tepe'nin zorlanması beklenmiyor.
 
Kahveciler Odasında mevcut Başkan Mehmet Altay'a 3 rakip çıkacağı söyleniyor. Yani kahveciler odasında 4 adaylı bir kongre bekleniyor. Adaylar arasında Emin Oylu'un adı ön plana çıkıyor. 
 
Bakkallar Odasında ise Ahmet Akdardağ'a şimdilik bir rakip yok ancak, seçimi gününe kadar bir oluşumun açıklama yaparak güçlü bir şekilde seçime gireceği söylenenler arasında. Akdardağan'a karşı oluşumun mevcut bazı oda başkanları  tarafından da desteklendiği söyleniyor. 
 
Kongre tarihleri öğrenilemeyen odalar arasında yer alan Berber Odasında ise büyük bir çekişme yaşanıyor. Mevcut Başkan Veysel Yıldız'ın görevi bırakma kararı ardından desteklediği Muharrem Gürkan sıkı bir şekilde çalışıyor. İki adaylı geçmesi beklenen kongrede Gürkan'ın üyelerden büyük destek aldığı gelen bilgiler arasında..
 
Adapazarı Esnaf ve Sanatkarlar Odasında ise tam bir sessizlik hakim. 3 bine yakın üyesi bulunan ve Turhan Salihoğlu'nun başkanlığın yaptığı bu meslek odası karma oda olarak anılıyor. Tüm meslek odalarından fazla üyesi bulunan bu oda da aday çıkmıyor. 
 
Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasında da mevcut Başkan Feridun Canbaz'a karşı güçlü bir lise hazırlandığı iddia ediliyor. Dolmuşçu ve taksici esnafları bir araya gelerek bir aday belirlemeye çalışırken, Büyükşehir Belediyesi ise koordineli çalışacak bir Başkan isteği yüksek sesle dile getiriliyor. 
 
Halk otobüsçüleri ve servis Araçları Odasında da kongrenin 3 adaylı geçmesi bekleniyor. Bu oda da dengelerin her an değişebileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. 
 
 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Arka Kapı

Medyabar.com bugun 26125 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 8008 kere okundu
YORUMLAR 7 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
dolmuşların kralı
12.12.2017 17:45
şoförler odasında şuan ki yönetim zaten belediye olsun ukm olsun sesob ile oldukça işbirliği halinde yürüyor. sıkıntılar yaşadık ama sürekli bizden fikirler alınarak hamleler yapıldı başarısız demek olmaz. yeni bir yönetim olursa daha büyük sıkıntılar olabilir. istikrar her daim önemli bir kazanımdır
kent
12.12.2017 17:30
tek liste değil yanlış bilgi hangi fotoğrafçıya sordunuz sordunuzmu bilemiyorum
kent
12.12.2017 17:29
tek liste değil yanlış bilgi hangi fotoğrafçıya sordunuz sordunuzmu bilemiyorum
kertenkele
12.12.2017 11:44
BAŞKANLIK'TAN EMEKLİ OLACAKLAR..ODA İSİMLERİNİ DEĞİŞTİRİP KENDİ İSİMLERİNİ VERMELERİ DAHA UYGUN OLUR...KOLTUĞU KAPAN BIRAKAMIYOR..ELİNİ SALLASAN BAŞKAN'A DENK GELİYOR MEMLEKETTE...VATANDAŞ HAYIRINA YAPTIKLARI BİR İŞ VAR MI?.YOK..TEK İŞLERİ, İKTİDAR'A YAKIN OLUP VERİLEN GÖREVLERİ YERİNE GETİRMEK..
hacı hüseyin
12.12.2017 10:02
gerçekten algı yapıyorsunuz tarafsız haber anlayışınız bu mudur ? kuaför arkadaş da sizden şikayet etmiş fotoğrafçılık mesleğinden biri olarak rakipsiz bir genel kurul olmayacak... hayır şunu anlamıyorum burdan bunu bu şekilde belirtip algı yapmanın mantığı nedir sonuçta bu meslek kolunda olan kişiler oy kullanıp kazananı belirleyecek.
Vatandaş
12.12.2017 09:43
Umut dünyası koltuk alışkanlık yapar ayrilamazsin..
Ahmet
12.12.2017 00:23
Medya bar algı yapıyorsun berberler odasında daha 2. Adayın kim olduğunu yazamıyorsun bile böyle gazetecilik olmaz Muharrem Gürkan?ı desteklediğinizi cümle alem biliyor ama siz şimdi bu yorumu yayınlamazsınız çünkü geçende böyle bi haber yaptınız yine yorum yaptım ama yayınlamadınız taraf olmayın objektif olun doğruyu yazın
Online Ziyaretçiler