Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

112'ciler okullarda çocuklarla buluştu

112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası boyunca düzenlenen etkinliklerde 112 ekipleri miniklere 112 Acil Sağlık Hizmetleri'ni anlattı.

12:37   |   12.12.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi

Trafikte ambulansa yol verilmesi, 112 Acil Servis hattının gereksiz meşgul edilmemesi konularına dikkat çekmek amacıyla farklı yol güzergahlarına afiş ve ilan panoları yerleştirildi.


Bir AVM'de Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve AFAD ekipleri tarafından ambulanslarda kullanılan cihaz, araç ve gereçler tanıtıldı. Stantın etrafını çeviren çocuklar gördükleriyle ilgili sağlık personeline sorular yönelttiler. İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Aziz Öğütlü de açılan stantı ziyaret ederek çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Öğütlü, 112 Acil servis hattına yapılan aramaların %95'inin asılsız olduğunu dile getirdi. Hayat kurtarabilmek için saniyelerin önemli olduğunu belirterek, 112 telefon hatlarının gereksiz meşgul edilmemesi ve trafikte yaşama yol verilmesi konusunda çok duyarlı olmak gerektiğini ifade etti.


Osmanbey İlköğretim Okulu ve Afacanlar Çocuk Evini de ziyaret eden ekipler, 112 Servisinin çalışma sistemi ve ambulans tanıtımı yaparak çocukları bilgilendirdi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Kadın-Sağlık

Medyabar.com bugun 30344 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1490 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
AYHAN
20.12.2017 15:15
ERKAN her yerdesin:)
Online Ziyaretçiler