Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Milletvekili İsen Kırgızistan gezisinde

AKP Sakarya Milletvekili Mustafa isen, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın Kırgızistan gezisine katıldı. İsen, “ Dost ve kardeş ülkelerle birlikte olmaya devam edeceğiz” dedi.

10:01   |   13.12.2017
Haber Resmi

AKP Sakarya Milletvekili ve Türk Dünyası Aksakalı olan Prof. Dr. Mustafa İsen, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a Kırgızistan ziyaretinde eşlik etti. Heyet, TÜRKPA'nın (Türk Dili Konuşan Ülkeler Asamblesi) 7'nci Genel Kurulu'na katıldı.  Başkent Bişkek'te gerçekleşen, Türk dünyasının en üst düzeyde sorunlarını çözmek için kurulan TÜRKPA'nın Genel Kurulu'nda Türkiye başta olmak üzerek Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan ve Kırgızistan meclis başkanları ve üyeleri hazır bulundu.


DEĞERLENDİRME

Toplantı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Prof. İsen, Özbekistan'ın ilk kez katılmasının önemli olduğunu aktarırken, "Gazi Meclisimizin değerli başkanı Sayın İsmail Kahraman'a eşlik ettiğimiz toplantıda, Türk dünyasına yönelik çeşitli komisyonların hazırladığı raporlar görüşüldü ve gündemdeki gelişmelere yönelik bakış açıları yansıtıldı. Sonuç bildirgesi de kamuoyu ile paylaşıldı. Dost ve kardeş ülkelerimizle her daim birlikte olmaya devam edeceğiz. Türk dünyası, sorunlarını azami ölçüde azaltarak işbirliklerini her alanda yükseltecektir.  Bunun için gayret ediyoruz." ifadelerini kullandı.

sakaryayenihaber.com

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 25247 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1408 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler