Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Mustafa İsen TBMM'de Sakarya'yı böyle övdü

Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçesi üzerinde AK Parti Grubu adına mecliste söz alan Milletvekili İsen, kültür alanında Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin örnek faaliyetler yürüttüğünü belirtti. İsen, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi her ay düzenli kültür sanat etkinlikleriyle, kütüphane, Büyükşehir akademi, orkestra, sempozyum gibi etkinliklerle iyi bir örnek” dedi.

13:54   |   16.12.2017
Haber Resmi

AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçesi üzerine AK Parti Grubu adına konuştu. Türkiye'nin kültürel çalışmalarıyla ilgili bilgiler paylaşan Milletvekili İsen, kültür alanında Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin örnek faaliyetler yürüttüğünü söyledi.


Kültürel çalışmalar


Prof. Dr. Mustafa İsen, "AK Parti iktidarları döneminde her alanda büyük bir ivme yakalayan Türkiye, Kültür ve Turizm alanında da önemli aşamalar kat etmiştir. Kanımca bir ülkenin gelişmişliğini gösteren önemli kriterlerden biri de, kültür ve sanat faaliyetlerinin ne kadar yerelleştiği, hatta ne kadar STK'lar eliyle yürütüldüğüdür. Sevinçle ifade etmek gerekir ki; AK Parti iktidarları döneminde Belediyecilik, yol, su, kanalizasyon kıskacından kurtularak gerçekten insana dokunan bir aşamaya yükselmiş ve bu anlamda kültürel faaliyetler bizim belediyeciliğimizin en önemli etkinliklerinden birisi haline gelmiştir."


Sakarya Örneği


Milletvekili İsen, "Sakarya Büyükşehir Belediyesini bu manada iyi örneklerden birisi olarak gösterebilirim. Sakarya'da inşa edilen kültür merkezleri yanında, her ay düzenli kültür sanat faaliyetleri, kurulan kütüphane, orkestra ve korolar, sempozyumlar, Büyükşehir akademi gibi nitelikli kurumsal çalışmalar, yayınlar ve Sapanca şiir akşamları gibi uluslararası etkinlikler bu çerçevede zikredebileceğim birkaç önemli başlıktır. AK Parti olarak kültür sanat bayrağını her zaman daha ileriye taşımayı kendimize şiar edindik. Bugünümüz dünümüzden daha iyi, yarınımız ise bugünümüzden daha iyi olacaktır."

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 147071 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3772 kere okundu
YORUMLAR 7 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Sakarya54
18.12.2017 12:22
ya sehrin bir tren sorununu senelerdir cozemeyen, kultur varlıklarını ozensiz projeleri ile yok eden (ornek tarakli ilcesi sehir meydanı) bir belediyeyi lutfen daha fazla korumayın
Turan
17.12.2017 11:16
Ortalık kültürlü insanlardan geçilmiyor
Adabazar54
16.12.2017 22:28
Büyükşehir belediyesi Kültür ve Sosyal işler dairesi başkanı ibrahim aktürkünde burada emeği büyük bir tebrikte ona buradan. Emeğinize sağlık sayın Aktürk. Nice başarılara.
Sakaryali
16.12.2017 20:25
İsen adaysa Ak Partiye Oy yok.Zeki Tocoglunu yıkayıp sağlayarak kendine yandaş,destekci arıyor.Ucuz numaralar bunlar Mustafa Bey.
Derviş
16.12.2017 20:15
Başkan harbi çalışıyor. Bizim vekilleri de güzel uyutmuş.Gerçi zaten uyuyorlardı.Ya son zamanlarda anketler falan başkana karşı bir güzelleme taktiğidir gidiyor hayırdır inşallah. Kendimi bildim bileli reisin hatrina Ak Partiye oy veren bir insan olarak ARTIK YETERRR!2019 da görüşürüz secim aksami anketlerini de al yanına oyle aciklama yap sy.Tocoğlu
Reisci
16.12.2017 19:32
Ne büyük iş yapmış.kulliyen yalan. Sen ne yaptın onu söyle sayın vekil.2019 da siz yada diğer vekiller vede bu şahane belediye başkanları olursa sadece reise oy verecek taban haberin olsun. Sebebini araştırırsan görünürsün. Ama öyle bir derdiniz yok sizin
Adalı
16.12.2017 16:03
Şehirdeki anketler başlayınca yazmıştım.tüm bunlar zeki başkanı vekilliğe hazırlama işleri olabilir mi?sosyal işlerde 3.lük. enbaşarılı 2. Adam.anketlerde 1.likler vs.Allah sonumuzu hayretsin
Online Ziyaretçiler