Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

'Bizim de bir festivalimiz olmalı'

Eski Halk Eğitim ve Kız Meslek Lisesi Müdürlerinden emekli eğitimciler Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı'yı ziyaret etti.

15:26   |   16.12.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi

Eski Halk Eğitim ve Kız Meslek Lisesi Müdürlerinden emekli eğitimci Saliha Şimşir, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü usta öğreticilerinden Şüheda Yüksel ve Kuzuluk'lu Nurcan Bağlan Akyazı'nın da bir festivali olmalı sloganı ile yola çıktılar.


Eski Halk Eğitimci Saliha Şimşir düşüncelerini anlatırken her ilin her ilçenin kendilerine has ürünleri ile ilgili festivalleri varken bizim de simgemiz olan kabakla ilgili festivalimiz neden olmasın diyerek Kaymakam Ömer Kalaylı'ya bunun nasıl olabileceği konusunda açıklamalarda bulundu. Şimşir yıllar önce böyle bir girişimleri olduğunu ancak yetkili makamların ilgisizliği yüzünden gerçekleştiremediklerini söyledi ve Kaymakam Kalaylı'dan destek olmalarını istedi.


Çalıştığı yerlerdeki festivallerden örnekler veren  ilçe kaymakamı Ömer Kalaylı Konu ile ilgili ilçenin ileri gelen kuruluşları ile düzenleyecekleri bir toplantıda konuyu enine boyuna görüşelim diyerek misafirlerine destek vereceğini belirtti. Konu ile ilgili gelecek hafta içinde Kaymakam Başkanlığında düzenlenecek toplantıda Akyazı'nın simgesi olan"kabak"ürünü ile ilgili bir festival düzenlenmesi konusunda görüş alışverişinde bulunulacak.


Alaattin ONUR

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 144787 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1638 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler