Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

SEDAŞ krizini Kocaeli milletvekilleri çözdü!

SEDAŞ'ın 172 işçiyi emekli ederek, daha düşük ücretle yeniden işe teklifi tepkiler üzerine geri çekildi. Sorunun çözümünde Kocaeli Milletvekilleri başrol oynadı

23:50   |   16.12.2017
Haber Resmi

MEDYABAR.COM

SEDAŞ yönetiminin bu fikrinin ortaya çıkması sonrasında Sakarya ve İzmit'te bulunan işçiler bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. 


Teklife sert bir şekilde karşı çıkan işçiler ve işçi temsilcileri bir dizi görüşmelerin ardından zirvede bir araya geldi. 


İşçilerin bağlı bulundukları yetkili sendika dışında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün ve Sezer Katırcıoğlu'nun araya girerek girişimlerde bulunması sonrasında SEDAŞ yönetimi teklifi rafa kaldırdı. 


SEDAŞ NE ÖNERMİŞTİ?
SEDAŞ  işçinin maaşlarını yarı yarıya düşürmek istiyor. Ortalama 3 bin lira alan işçiler bin 500 lira kayıpla çalıştırılmak isteniyor. Geçen sürede işçiler 4-C haklarını da kaybetti. İşçilerin SEDAŞ'ın bu teklifini kabul etmeleri halinde emekli maaşlarında da ciddi bir düşüş olacak.
 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Ekonomi

Medyabar.com bugun 15250 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 9071 kere okundu
YORUMLAR 4 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
sakaryalı
17.12.2017 12:03
sözleşmede zam istemeyin ön hazırlığı...
Derviş
17.12.2017 07:54
Kocaeli milletvekilleri girişimde bulunurken bizim 6 (altı) vekilimiz nerede?Her zaman ki gibi uykudalar.Soruyorum size!Sizin Adapazarı'nda bir dikili ağacınız var mı? Bu yüce millet sizi;ayda yılda bir gelip belediye başkanıyla yemek yiyip,yalandan dolanıp bir iki resim çektirip nakarat gibi açıklama yapıp Ankara'ya dönmeniz için vekil seçmedi!Akıllı olun milletin tokadı hiçbirşeye benzemez.Sıkıntı büyük örneğin beni kaybettiniz.
Gıyasettin Keykubat
17.12.2017 22:35

Hay ağzına sağlık vatandaş ne güzel de özetlemişsin ben ekliyim birazcıkta özellikle Adapazarı belediye başkanı ve çalışıyormuş gibi görünen Büyükşehir benden günahımı bile alamazlar bu döneme kadar hiç başka partiye oy vermedim ama yeter artık bu nedir böyle bir şehircilik anlayışı yok ama bu başkanları genel merkeze şişirip şişirip anlatanlar kimler asıl sorumlu onlar

emek
17.12.2017 00:31
Sedaş olarak çalışanlarının hayatının ne kadar önemsiz olduğunu anlatmışlar bu kararla.Senelerdir çalışanların verdikleri emekler boşmuş meğersem.Elektrik bu basit bisey değil en ufak dalgınlıkla ölebilir insan.Çalışmayan yan gelip yatan işini yapmayan cok kişi var sedaşta.sadece sedaşta değil türkiyenin heryerinde var.keske onları takip etseler kovsalar cıkarsalar.emek veren insana yazık etmeseler.
Online Ziyaretçiler