Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

"Bilge Hekim Sadık Canlı" Serdivan'da anıldı

Geçtiğimiz yıl hayata gözlerini yuman, Sakarya'nın önemli değerlerinden, Genel Cerrah Sadık Canlı, Serdivan Belediyesi'nin düzenlediği "Bilge Hekim Sadık Canlı" adlı kitabın tanıtım programında anıldı.

12:45   |   17.12.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi

Serdivan Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen programa; Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, Sakarya KYK İl Müdürü Arif Özsoy, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, muhtarlar, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Canlı Ailesi'nin fertleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Bizlere rehberdi


Programın açılış konuşmasında Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar; "Şehrimizin vicdanı, Bilge Hekim" diye tanımladığı Sadık Canlı için, "O bizlerin rehberiydi. En ufak bir yanılgımızda bizi, öncelikle o uyarırdı. Sadık Ağabey'in samimiyetini ve sahiciliğini bildiğimizden; eleştirileri bizim için her zaman kıymetli olmuştur. Siyaset üstü bir tavra, engin bir hoşgörüye sahipti, kişiler ve olaylardan bağımsız, insan için, İslam için yaşadı. Ve her zaman insanlığa daha fazla ne verebileceği üzerine kafa yordu." ifadelerini kullandı.


Aynı kaygıları taşıyan herkese rehberlik edecek


Yazar Fahri Tuna tarafından derlenen ve Serdivan Belediyesi Kültür Yayınları tarafından hazırlanan "Bilge Hekim Sadık Canlı" adlı kitabın, kendisini tanıma fırsatı bulamayan gelecek kuşaklara yarenlik yapacağına da değinen Alemdar, "Bu kitap, kendisiyle benzer kaygıları taşıyan okurlarımıza ve gelecek nesillerimize rehberlik etsin istedik. Tüm yazarlarımıza, emeği geçen herkese katkılarından dolayı teşekkür ederim. Sadık Ağabey için de Allah'tan gani gani rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun." diye konuştu.


Açılış konuşmasının ardından; Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, Opr. Dr. Hüseyin Berberler, Orhan Camii İmam Hatibi Mustafa Aydın ve İşadamı Tarık Pekerken, Sadık Canlı ile olan anılarını programa katılan misafirlerle paylaştı.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 12904 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3054 kere okundu
YORUMLAR 6 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
ömer demir
18.12.2017 11:31
kitaplar nerde
dişçi Behzatın kızı Ceyda
18.12.2017 11:10
babamın yadigarıydı , az uğraşmadı benimle... Rabbim Rahmetini bol eylesin Sadık Amcam'a.
doruk türkoğlu
17.12.2017 21:59
yaşadığı sürece kuran ve sünnetten zerre ayrılmayan,olaylara nuru ilahiden bakan pratik çözümlerle topluma ve insanlığa çözümler üreten bir kişiydi.sadece sakarya ya değil tüm insanlığa yaşadığı sürece büyük bir nimetti.şu an ebedi alemde makamına ermiş olduğuna inanıyorum.bize kalan bizlere düşen fikri ve karakteristik mirasını yaşatmak ve anlatmak.bu alemden bir sadık abi geçti.mekanı cennet olsun.her gün daha da özlendiğine inanarak başta ailesine,evlatlarına ve tüm sevenelerine sabrı cemiller diliyorum.
54kere54
17.12.2017 21:54
sağ iken kıymet bilinmeli sıkıntılı dönemde kimler vardı yanında herkes kendine sorsun Allah rahmet eylesin
mustafa kara
17.12.2017 21:51
KIYMETLİ BÜYÜĞÜMÜZ DEĞERLİ İNSAN SADIK ABİMİZİ ALLAH İÇİN ÇOK SEVDİK RABBİM MEKANINI CENNET EYLESİN SADIK ABİMİZİ TANIMAK ONUNLA DOST KARDEŞ OLABİLMEK BİZİM İÇİN BÜYÜK MUTLULUKTU HANGİ KONUDA SORUNUMUZ OLSA DANIŞIRDIK YARDIMSEVERDİ FARKLI BİR İNSANDI VESSELAM ÖZLÜYORUZ
Tekçi Şaban
17.12.2017 18:11
Hep riya hep kolpa. Sadık Abinin yaşarken bu kadar dostu mu vardı.Hani bir laf var KÖR OLÜR BADEM GÖZLÜ OLUR.Fetullaha saygıda kusur etmiyen Fahride ordaysa Allah sonumuzu hayretsin .Delikanlı adam. Adam gibi adam Sadık Abimin mekanı cennet olsun.
Online Ziyaretçiler