Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

SAÜ'lü İlahiyatçıya 'en iyi makale' ödülü

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Araştırma Görevlisi Zübeyde Özben, "VII. Hadis ve Sîret Araştırmaları Yarışması"nda Makale Kategorisinde birincilik ödülünü kazandı.

11:49   |   18.12.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi

SAÜ'lü Arş. Gör. Zübeyde Özben, Meridyen Derneği Hadis ve Siyer Araştırmaları Merkezi tarafından düzenlenen VII. Hadis ve Sîret Araştırmaları Yarışmasında "Hanefîlerin Mukaddime Temelli Hadis Usulü Literatürüne Katkısı" adlı çalışması ile Makale Kategorisinde Birincilik Ödülü kazandı. Zübeyde Özben ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen törenle aldı.


Hadis ve Sîret Araştırmaları Yarışmaları, hadis ve siret alanlarında ülkemizde yapılan bilimsel çalışmalara destek sağlamak ve yeni çalışmaların yapılmasını teşvik etmek amacıyla düzenleniyor.


Bu yıl yedincisi düzenlenen Hadis ve Sîret Araştırmaları Ödülleri'nde makale, yüksek lisans ve doktora kategorilerinde yarışmaya başvuran adayların eserleri, Prof. Dr. Ahmet Yücel, Prof. Dr. Tahsin Görgün, Prof. Dr. Adnan Demircan, Prof. Dr. Yavuz Ünal ve Prof. Dr. Âdem Apak gibi alanlarında yetkin isimlerden oluşan jüri tarafından değerlendirildi. 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 30279 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1159 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
vatandaş
18.12.2017 22:32
eskiden sözün az olduğu içraatın çok olduğü din yaşıyorduk ,şimdi şözün çok olduğu içraatın olmadığı dönemi yaşıyoruz
Online Ziyaretçiler