Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Serdivan Fikir ve Sanat'ta Şeb-i Arus Buluşması

Vefatının 744. Yıldönümünde düzenlenen etkinliklerle Türkiye'nin dört bir yanında yad edilen Hz. Mevlana, Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi'ndeki "Hz. Mevlana'yı Yad Ederken" programıyla anıldı.

15:45   |   18.12.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi

TRT Haber'de yayınlanan "Gelenekten Geleceğe" adlı televizyon programını hazırlayıp sunan Savaş Şafak Barkçin ve Celaleddin Çelik'in yer aldığı programda ikili, misafirlere Mesnevi'den beyitler ve hikayeler şerh etti.


Konuşmalarında sık sık Hz. Mevlana'nın insan sevgisine değinen ikilinin, müstear makamında icra ettikleri "Sevelim Hazreti Mevlana'yı" eseri Akademi meydanını dolduran dinleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.


Dünyanın dört bir yanına


Hz. Mevlana'nın sadece yaşadığı coğrafyaya değil, dünyanın dört bir yanına doğruluğu ve güzelliği aktardığını belirten Savaş Şafak Barkçin, "Mevlana gibi Allah dostlarının ne kadar kıymetli oldukları 750 sene sonra bile hala hissedilebiliyor." diye konuştu.


Bir dilde yazmış olsa da


Tamburuyla Barkçin'a eşlik eden Celaleddin Çelik de, "Hz. Mevlana her açıdan ele alınabilir; şair, sarraf; her türlü tartışma konusu olabilir ama tartışılamayacak tek bir şey var ki o da; Hz. Mevlana'nın muhteşem etkisi. Bir dilde yazmış olsa da çok dilde konuşulan, çok coğrafyada okunan hala ışık saçan bir isim." dedi.


Yoğun katılımla gerçekleşen program sonunda Barkçin ve Çelik Hz. Mevlana ile ilgili misafirlerden gelen soruları cevaplandırdı.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 30254 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 894 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler