Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Ufka Yolculuk yarışması start verdi

Akyazı Çevre, Eğitim, Kültür, Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü "Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz" konulu 6.Ufka Yolculuk yarışmasının startını verdi.

14:14   |   19.12.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi

Akyazı Çevre, Eğitim, Kültür, Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü üyeleri ilk ziyareti Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı'ya yaptı. Ziyarete Dernek Başkanı Batakköy Camii İmam Hatibi Numan Avcı, Dernek Üyeleri; Akyazı Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Sezgin Bıçak, Kuzuluk Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı Kerem Çimşit, Yahyalı Camii İmam Hatibi Cavit Hacımoğlu ile gerçekleştirildi. Ziyarette, Kaymakamımıza yarışma ile ilgili bilgiler verildi ve yarışma kitabı takdim edildi. İkinci ziyaret Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir'e yapıldı. Hocamızla yapılan istişarelerle ve yarışma ile ilgili verilen bilgilerden sonra kitap takdimi ile görüşme sona erdi.


Ziyaretimize aynı zamanda, 58 ilden 113 kulüp ve 800 sporcunun katılımı ile 9-10 Aralık 2017 tarihinde Ankara'da düzenlenen, 5. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışmasında Türkiye 3. olan derneğimizin sporcusu olan Fatih Bayrak'ta katıldı. Fatih kardeşimize Bilek Güreşinde Türkiye genelinde aldığı bu büyük başarıdan dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Denek Başkanımız Numan Avcı; 6.Ufka Yolculuk yarışmasının bu sene ki hedefi olan 1.500 kişilik katılım için yoğun çalışmalar verileceğini beyan etti. Bu mana da teşvik amaçlı Türkiye geneli, il ve ilçe olmak üzere 3 ayrı ödül verilmesi de katılımcılar için büyük bir motive kaynağı olacaktır. Yarışma ile ilgili detaylı bilgiye http://www.ufkayolculuk.com/ adresinden ulaşılmaktadır.


Yarışma 6-10 (ilköğretim), 11-14 (ortaöğretim) ve 15 üstü (yetişkin) olmak üzere 3 ayrı kategoride yapılacaktır. Her kategorinin kitabı da ayrıdır. Kitaplar Gazi Süleyman Paşa (Merkez) Camii yanında ki Akabe kitap evinden temin edilmektedir. 


Alaattin Onur

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 29697 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 496 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler