Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Cadde54'te ilk etabın satışları tamamlandı

Serdivan'da YU Group Gayrimenkul Yatırım -Turkmall Gayrimenkul Yatırım'ın ve Serdivan Belediyesi'nin ortaklığıyla inşa edilen Cadde 54'te, projenin ilk etabının satışı tamamlandı.

14:21   |   19.12.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi

Sakarya'nın heyecanla beklediği Cadde 54 projesinin detayları açıklanmaya başlandı. 52 dönüm alanda, 300 metre uzunluğundaki cadde üzerinde meydanlar, sosyal alanlar, yaya yolları, cadde mağazaları, çarşı, ofisler ve bankaların da yer alacağı yeni yaşam alanını Sakaryalıların hizmetine sunan projede uluslararası özel bir yurt firmasıyla bir blok için imza aşamasında olunduğunun ve özel üniversitelerle görüşmelere başlandığının müjdesi verildi.


52 bin metrekarelik alanda, 300 metre uzunluğundaki cadde üzerinde meydanlar, sosyal alanlar, yaya yolları, cadde mağazaları, çarşı, ofisler ve bankaların da yer aldığı projede ilk etabın satışları bir aydan kısa bir sürede tamamlandı. Teslimatların 2019 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanacağı proje, yatırımcılar için yüksek getiri potansiyeli ile dikkat çekiyor. 


Sakarya'nın en merkezi ilçelerinden biri olan Serdivan'da hayat bulan Cadde 54'ün
yatırımcısına satışa çıktığı ilk günden bu yana kazandıran bir proje olduğunu dile getiren YU Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Mekki Özkan, proje ile ilgili olarak şu detayları söyledi:


"Şehirdeki yaşam kültürünü değiştirecek konumu sayesinde eğitim kurumları, üniversiteler, sağlık kuruluşları ve tarihi mekânlara olan yakınlığıyla gerçek bir merkez oluşturan Cadde 54, yatırımcısına şimdiden %10'dan daha fazla kazandırmaya başladı. Projenin ikinci etap satışlarını başlatıyoruz. Uluslararası bir yurt işletmeciyle ve özel üniversitelerle görüşmelere başladık. 5000 m2 bir blok için uluslararası özel bir yurt firmasıyla imza aşamasındayız.


Tek üniversitesi bulunan ve yaklaşık 95 bin öğrenci sayısına ulaşan Sakarya'ya, özel bir üniversiteye bağlı bir akademi veya yüksekokulun da gerekli olduğunu düşündük. Bu kazancı sağlamak için de Özel üniversetelerle görüşmelere başladık. Cadde 54 Sakarya'nın potansiyelini bu anlamda ileriye taşıyacak bir projeksiyon olacak. Kiralanabilir perakende alanları ile ilgili Türkiye'nin öncü proje geliştirme ve kiralama firması Turkmall kiralama ekibi çalışmalarını hızlandırdı. Haftanın belirli gün / günleri satış ofisinde görüşmeler gerçekleştiriliyor."


Bireysel yatırımcıların yanı sıra birçok kurum ve kuruluşun Cadde 54 projesinin içinde yer almak istediğini belirten Özkan, Sakaryalıların ihtiyaçlarını giderme noktasında kendilerinin de gerekli kurum ve kuruluşlarla görüşme halinde olduklarını belirtti. 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Ekonomi

Medyabar.com bugun 148888 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 6498 kere okundu
YORUMLAR 5 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
sakaryalı
20.12.2017 13:48
belediyeler rant yapacaklarına ortak vatandaşların kullanabileceği sosyal tesisler ve yeşil alanlar yapmalılar belediyelerin görevi mağaza ve ofis yapıp satmak olmamalı
adalı
20.12.2017 13:47
Proje temeli başlamadan görüştük.sizi kaydediyoruz arayacağız dediler.defalarca aradım her seferinde aynı cevabı aldım.bizzat gittim numaramı bıraktım.ama ne dönen oldu ne de arayan.sanırım benden önce kayıt yaptıranlar olmuş ki bana sıra gelmedi ????? Allah hayırlı etsin ne diyelim.
murat54
20.12.2017 13:00
bence mhp nin açtıgı dava beklenmeli uygunsuzluk varsa yazık yatırıma sangaryosa dönmesin milli servet ama yolsuzluk varsada çıkmalı ortaya.(((((((((
mert sunmaz ates
20.12.2017 12:28
proje 4x4 Şehre ayrı bi hava katacak. Serdivan merkez Adapazarını geçti. Asıl soru şu neden Serdivan? Mevcut Hükümet partisinin çoğu üyesi Serdivanlı olduğu için mi? yoksa şehirde yatırım yapacak yer olmadığı için mi?
Özgür
19.12.2017 14:49
Yeşil alanları betonlaştırmaya tam gaz devam başkan.. Deprem olduğunda milletin toplanacağı bir yer orasıydı orasıda gitti.. Böyle şehirleşme olmaz olsun..
Online Ziyaretçiler