Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Gönüllerin Fethine Çağırıyoruz

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Adapazarı İlçe Temsilciliği 31 Aralık Pazar günü "Mekke'nin Fethi" programı gerçekleştirilecek.

08:59   |   20.12.2017
Haber Resmi

 AGD Adapazarı İlçe Başkanı Selman İSKENDER, gazetecilere yaptığı açıklamada, 31 Aralık Pazar günü saat:19.54'te, Mekke'nin Fethi'nin yıl dönümü olarak kutlanacağını söyledi.


 Mekke'nin Fethi'nin önemine dikkat çeken İSKENDER: ?Bizler Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak 31 Aralık Pazar gününü 1 Ocak Pazartesi gününe bağlayan gece Mekke'nin Fethi'nin 1387.Yıl Dönümünü kutlayacağız. Fetih, bir beldenin ve o beldede yaşayan insanların dimağlarının İslam'a açılmasıdır. Fetih, küfrün karanlığının Kelam-ı Kadim'in berraklığıyla silinmesidir. Fetih, sonradan olma ilahlara reddiyedir. Fetih, insanların temel hak ve özgürlüklerini gasp eden zulüm düzeninden adil bir düzene geçen yolun açılmasıdır.


 Fetih; insanın, toplumun ve doğanın, sevgiyle, merhametle ve adaletle buluşmasıdır. Fetih insan olmanın, halife kılınmanın, dağların yüklenmekten çekindiği bir yükü omuzlamanın ve kulluk sözü vermenin gereğidir. Fetih sadece hakkın hâkimiyeti için çıkılan bir seferin sonucu değil; bilakis o sefere çıkabilme dirayetidir.


 Fetih işgal değildir. Fetih bir ırkın diğer ırkı tarumar etmesi değildir, bir bölgenin halkının diğer bölge halkını sömürmesi değildir, insanların inanç ve düşüncülerini zorla değiştirme değildir. Enerji kaynaklarını, yer altı yer üstü zenginliklerin ele geçirmek için savaşanlar, insanları imha etmek için savaşanlar bunu anlayamaz.? İfadelerini kullandı.


Tarihinden, Ruh Kökünden Koparılmış Bir Nesil Yaşayamaz


Bu tür programların gençlerin tarihi ve kimliği ile bağlarını kuvvetlendirdiğini ifade eden İSKENDER: ?AGD, işte o ruha üflenen kuvvetli bir nefestir. Biliyoruz ki, nesli muhafaza etmek, müminlerin öncelikli vazifeleri arasındadır. Gerçekleştireceğimiz program ile birçok gencimize tarihinin o kutlu sayfalarını tekrar hatırlatmak, milli birlik ve beraberliğimizi tazelemek niyetindeyiz. Biz Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bu coğrafyanın harcının İslam olduğuna, bu toprakları bize yurt yapan anlayışın fetih ruhu olduğuna inanıyoruz. Halkımızı kültür emperyalizminin yanında değil fetih ruhunun yanında durmaya çağıyoruz.


 Bu vesile ile 31 Aralık Akşamı tüm halkımızı çocukları ile birlikte Orhan Gazi Kültür Merkezi'nde düzenleyeceğimiz Mekke'nin Fethi Programlarına davet ediyoruz.? diyerek konuşmalarına son verdi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 89423 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 684 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler