Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Çocuk Akademisi'de tasarruf için yarıştılar

Serdivan Çocuk Akademisi'nde Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası düzenlenen etkinlikle kutlandı.

13:55   |   20.12.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi

Öğrencilerin yerli malı kullanma, bilinçli ve tutumlu olma davranışı kazanmaları için her yıl Aralık ayında yapılan Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası, Serdivan Çocuk Akademisi'nde düzenlenen etkinlikle kutlandı.


Akademi meydanında oluşturulan Yerli Malı köşesinde, Türk kültüründe yer alan gaz lambası, lüks aydınlatıcı, ısıtıcı mangal, mırra cezvesi, hamam seti, işlemeli sandıklar, kemençe, gramofon ve taş plaklar öğrencilere tanıtıldı.


Tasarruf İçin Yarıştılar
Etkinlik kapsamında Çocuk Akademisi öğretmenleri tarafından önceden hazırlanan alışveriş fişleri öğrencilere dağıtıldı. Çocuk Akademisi öğrencileri en az parayla en çok ürüne sahip olmak için yiyecek ve içeceklerin bulunduğu stantlardan alışveriş yaptılar.


Minik öğrenciler alışverişte para arttırmak için birbirleriyle yarışırken kasada ve stantlarda bulunan görevli öğrenciler de satış yaparak ilk iş tecrübesini yaşamış oldular.


Yerli Malına Teşvik
Serdivan Çocuk Akademisi yetkiliklerinden yapılan açıklamada; Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikle öğrencilere teorik bilginin ardından yerli malı kullanımı hakkında pratik yaptırıldığı belirtilirken, haftanın kutlanmasındaki en önemli nedenin öğrencileri yerli malı kullanımına teşvik ederek tasarruflu olmaları konusunda bilinçlendirmek olduğu bildirildi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 17554 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 681 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler