Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Vali Balkanlıoğlu yeni sistemi beğendi

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün geliştirdiği 'Sakarya Velisiyle Görüşüyor' projesini denetleyen Vali Balkanlıoğlu sistem üzerinden velisiyle konuştuğu öğrenciyi makamına kabul etti.

16:27   |   20.12.2017
Haber Resmi

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün "Sakarya Velisiyle Görüşüyor" projesi kapsamında geliştirdiği özel yazılımlı iletişim sistemini test eden Vali Balkanlıoğlu, geçtiğimiz günlerde velisiyle konuştuğu Adapazarı Kurtuluş Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Emre Akgün ve okul yönetimini makamında kabul etti.


İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'nin de eşlik ettiği ziyarette Emre Akgün ve okul idarecileri ile bir süre görüşen Vali Balkanlıoğlu, "Türkiye'de ilk kez ilimizde uygulanan proje kapsamında geçtiğimiz günlerde sistemin çalışma şeklini denedik. Sistemin rastgele seçip bağladığı öğrencimiz Emre Akgün'ün Söğütlü ilçesi Türkbeylikkışla Mahallesinde oturan görme engelli babası Erdoğan Akgün ile görüştük. Baba Akgün'ün hem sağlık sorunlarını ve sıkıntılarını dinledik, hem de Emre hakkında konuştuk. Görme engelli velimize her konuda yardımcı olacağımızı ilettik. Projeyi ve sistemi çok beğendim, öğrencimize de başarılar dilerim" dedi.


İl genelindeki 180.000 veli içerisinden seçtiği kişileri arayıp görüşme yapılmasını sağlayan sistemin okul-aile işbirliği açısından faydalı olacağını belirten Vali Balkanlıoğlu, Milli Eğitim Müdürlüğünün projeleri hakkında önümüzdeki günlerde bir basın toplantısı düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 25204 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2346 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Öğretmen
20.12.2017 18:28
Milli eğitim müdüresi bizimle görüşürse,makamında kabul ederse derdimizi anlatırız diye kaç kez randevu istedik , kimse duymadı Haksız yere çalışma Lisansı iptal edilen öğretmenlerin sesini duyan yok Önce böyle kişiler makamda kabul edilmeli İş bitiren konumundaki insanlar,iş bitirmeli Haksızlığın önüne geçilmeli ama kimse ilgilenmiyor
Online Ziyaretçiler